FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Jordan Larsson

FC København · Right Wing

32
Kampe
2292
Minutter
13
Mål
8
Assists
7.20
Rating
Mål0.51 · 96. percentil · nr. 3 af 47Assists0.31 · 93. percentil · nr. 4 af 47Shots2.71 · 74. percentil · nr. 13 af 47Key passes2.24 · 89. percentil · nr. 6 af 47Big chances created0.39 · 76. percentil · nr. 12 af 47Accurate crosses1.41 · 91. percentil · nr. 5 af 47Passes in final third2.98 · 50. percentil · nr. 24 af 47Successful dribbles1.02 · 28. percentil · nr. 34 af 47Duels won42% · 39. percentil · nr. 29 af 47Ball recoveries3.61 · 41. percentil · nr. 28 af 47MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Jordan Larsson
  • Mål96. percentil · nr. 3 af 47
    0.51
  • Assists93. percentil · nr. 4 af 47
    0.31
  • Shots74. percentil · nr. 13 af 47
    2.71
  • Key passes89. percentil · nr. 6 af 47
    2.24
  • Big chances created76. percentil · nr. 12 af 47
    0.39
  • Accurate crosses91. percentil · nr. 5 af 47
    1.41
  • Passes in final third50. percentil · nr. 24 af 47
    2.98
  • Successful dribbles28. percentil · nr. 34 af 47
    1.02
  • Duels won39. percentil · nr. 29 af 47
    42%
  • Ball recoveries41. percentil · nr. 28 af 47
    3.61

Percentil blandt 47 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 450 minutter i sæson 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjylland2113431.140.201.142.8839%2.95
2Levy NeneNordsjælland204550.990.401.584.1531%2.18
3Youssoufa MoukokoFC København2412060.670.151.273.8146%3.13
4Valdemar ByskovFC Midtjylland2810960.570.252.382.4643%7.47
5Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodboldvs149520.570.191.321.4244%3.12
6Agon MucolliFredericiavs166870.520.131.703.2842%2.62
7Janni SerraAGF205190.520.001.212.2546%2.77
8Jordan LarssonFC København3222920.510.312.242.7142%3.61
9Tonni AdamsenSilkeborg IF3126070.480.242.042.3540%2.11
10Jona NiemiecOdense BK259490.470.190.662.8540%2.18
11Sho FukudaBrøndby IFvs239690.460.091.112.3247%3.72
12Ola SolbakkenNordsjællandvs1711710.460.081.382.3840%0.69
13Mikkel DuelundVejle Boldklub2515640.460.060.812.7048%3.68
14Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
15Viktor DadasonFC København176220.430.141.592.3240%2.32
16Viktor ClaessonFC København2912600.430.071.072.5742%2.36
17Ibrahim AdelNordsjællandvs116310.430.140.294.2838%3.00
18Sofus JohannesenFredericia2212740.420.140.992.9049%4.59
19Alexander LindNordsjælland1813160.410.211.232.6045%1.37
20Tobias BechAGFvs3227130.400.131.093.1542%3.42
21Oscar BuchFredericiavs2213580.400.070.862.1942%5.04
22Aral ŞimşirFC Midtjyllandvs3120400.400.663.222.4344%3.57
23Júnior BrumadoFC Midtjylland2111360.400.241.032.6148%4.04
24Fiete ArpOdense BKvs3022780.400.162.172.2144%4.46
25Callum McCowattSilkeborg IFvs3225110.390.181.362.8752%4.27

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2025/26.