FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Jordan Larsson

FC København · Right Wing

13
Kampe
704
Minutter
4
Mål
1
Assists
6.99
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Pep BielFC Københavnvs76070.890.442.673.86
2Mohamed ElyounoussiFC København97910.800.232.963.07
3Alexander LindNordsjælland226010.750.151.952.85
4Friday EtimFC Midtjylland106100.740.441.183.39
5Andreas SchjelderupNordsjællandvs1712540.720.001.221.72
6Olti HyseniBrøndby IFvs105200.690.521.564.67
7Diogo GonçalvesFC Københavnvs147880.690.111.833.77
8Wahid FaghirNordsjælland175550.650.160.813.57
9Gustav IsaksenFC Midtjyllandvs3225350.640.181.883.27
10Oscar SchwartauBrøndby IFvs265830.620.000.622.01
11Ohi OmoijuanfoBrøndby IF2419850.590.050.592.72
12Kelvin EhibhatiomhanHorsensvs86150.590.000.732.78
13Emiliano MarcondesNordsjællandvs84850.560.371.484.08
14Tonni AdamsenSilkeborg IF2916470.550.051.423.39
15Jay-Roy GrotOdense BK1914860.550.120.912.42
16Oliver RossSilkeborg IFvs3811770.540.151.152.29
17Emmanuel SabbiOdense BKvs1913590.530.261.132.78
18Anders DreyerFC Midtjyllandvs1613770.520.071.632.03
19Jordan LarssonFC København137040.510.131.022.43
20Patrick MortensenBrøndby IF3930730.500.030.762.23
21Bashkim KadriiOdense BK2514940.480.180.842.83
22Callum McCowattAGFvs95750.470.311.882.50
23Mohamed Cherif HaidaraSønderjyske Fodbold97680.470.000.702.58
24Viktor ClaessonFC København3026010.450.141.381.56
25Roony BardghjiFC Københavnvs206070.440.152.224.15

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2022/23 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.