FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Noah Ganaus

Odense BK · Centre Forward

32
Kampe
2609
Minutter
11
Mål
4
Assists
6.96
Rating
Mål0.38 · 61. percentil · nr. 22 af 55Assists0.14 · 50. percentil · nr. 28 af 55Shots2.21 · 28. percentil · nr. 40 af 55Shot accuracy53% · 94. percentil · nr. 4 af 48Key passes1.10 · 59. percentil · nr. 23 af 55Big chances created0.28 · 65. percentil · nr. 20 af 55Successful dribbles0.59 · 30. percentil · nr. 39 af 55Aerials won1.28 · 37. percentil · nr. 35 af 55Duels won38% · 31. percentil · nr. 37 af 53Ball recoveries2.24 · 39. percentil · nr. 34 af 55MålAssistsShotsShot accuracyKey passesBig chances createdSuccessful dribblesAerials wonDuels wonBall recoveries
Noah Ganaus
  • Mål61. percentil · nr. 22 af 55
    0.38
  • Assists50. percentil · nr. 28 af 55
    0.14
  • Shots28. percentil · nr. 40 af 55
    2.21
  • Shot accuracy94. percentil · nr. 4 af 48
    53%
  • Key passes59. percentil · nr. 23 af 55
    1.10
  • Big chances created65. percentil · nr. 20 af 55
    0.28
  • Successful dribbles30. percentil · nr. 39 af 55
    0.59
  • Aerials won37. percentil · nr. 35 af 55
    1.28
  • Duels won31. percentil · nr. 37 af 53
    38%
  • Ball recoveries39. percentil · nr. 34 af 55
    2.24

Percentil blandt 55 angribere med mindst 450 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC Københavnvs64790.940.000.563.76–0.75
2FranculinoFC Midtjyllandvs4930420.830.181.123.1136%2.96
3Mathias KvistgaardenBrøndby IFvs2920240.760.220.843.6045%1.91
4Levy NeneNordsjællandvs4010190.710.261.413.8935%2.03
5Alexander SimmelhackSilkeborg IFvs437790.690.121.041.9643%2.31
6Youssoufa MoukokoFC Københavnvs2412060.670.151.273.8146%3.13
7Adam BuksaFC Midtjyllandvs2719110.610.050.853.4948%1.55
8German OnugkhaFC Københavnvs3020570.570.040.613.4649%1.27
9Yonis NjohViborg FF2413110.550.070.892.1340%3.09
10Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
11Jordan LarssonFC København5536030.520.252.052.5042%3.20
12Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.2842%2.62
13Janni SerraAGFvs205190.520.001.212.2546%2.77
14Patrick MortensenAGFvs6450200.520.000.752.2644%1.47
15Frederik GytkjaerLyngby Boldklubvs2714420.500.120.871.9333%2.50
16Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
17Tonni AdamsenSilkeborg IFvs6452850.490.191.872.6139%2.21
18Nicklas HeleniusAalborg BKvs165640.480.480.801.7652%3.03
19Jona NiemiecOdense BKvs259490.470.190.662.8540%2.18
20Sho FukudaBrøndby IF239690.460.091.112.3247%3.72
21Ola SolbakkenNordsjælland1711710.460.081.382.3840%0.69
22Conrad HarderNordsjællandvs75870.460.460.924.7541%3.37
23Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
24Mikkel DuelundVejle Boldklub3416160.450.060.842.9049%3.90
25Viktor DadasonFC Københavnvs176220.430.141.592.3240%2.32

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2025/26, lagt sammen til én linje pr. spiller.