FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Mads Emil Madsen

FC København · Central Midfield

65
Kampe
5251
Minutter
10
Mål
6
Assists
7.22
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Pep BielFC København76070.890.442.673.86
2Alexander SimmelhackSilkeborg IF325350.840.170.842.36
3Orri ÓskarssonFC København115480.820.000.663.28
4Friday EtimFC Midtjylland106100.740.441.183.39
5Andreas SchjelderupNordsjælland1712540.720.001.221.72
6Diogo GonçalvesFC København169120.690.101.683.55
7Yonis NjohViborg FF148100.670.000.782.44
8Wahid FaghirNordsjælland175550.650.160.813.57
9Gustav IsaksenFC Midtjylland3225350.640.181.883.27
10Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.60
11Mathias KvistgaardenBrøndby IF6035500.610.231.043.40
12Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.78
13Patrick MortensenBrøndby IF7157860.580.020.682.27
14German OnugkhaVejle Boldklub2920480.570.040.623.43
15Ohi OmoijuanfoBrøndby IF2820610.570.040.612.66
16Alexander LindNordsjælland258030.560.111.682.80
17Emiliano MarcondesNordsjælland84850.560.371.484.08
18FranculinoFC Midtjylland3219690.550.141.143.02
19Jay-Roy GrotOdense BK1914860.550.120.912.42
20Jordan LarssonFC København3620150.540.131.472.23
21Emmanuel SabbiOdense BK1913590.530.261.132.78
22Anders DreyerFC Midtjylland1613770.520.071.632.03
23Tonni AdamsenSilkeborg IF6243250.520.101.603.06
24Benjamin NygrenNordsjælland6233120.490.081.582.77
25Oscar SchwartauBrøndby IF307380.490.000.611.83

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2022/23, 2024/25 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.