FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Ibrahim Adel

Nordsjælland · Left Wing

11
Kampe
631
Minutter
3
Mål
1
Assists
6.70
Rating
Mål0.43 · 89. percentil · nr. 6 af 47Assists0.14 · 37. percentil · nr. 30 af 47Shots4.28 · 98. percentil · nr. 2 af 47Key passes0.29 · 0. percentil · nr. 47 af 47Big chances created0.00 · 0. percentil · nr. 43 af 47Accurate crosses0.00 · 0. percentil · nr. 46 af 47Passes in final third2.00 · 33. percentil · nr. 32 af 47Successful dribbles1.57 · 59. percentil · nr. 20 af 47Duels won38% · 20. percentil · nr. 38 af 47Ball recoveries3.00 · 13. percentil · nr. 41 af 47MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Ibrahim Adel
  • Mål89. percentil · nr. 6 af 47
    0.43
  • Assists37. percentil · nr. 30 af 47
    0.14
  • Shots98. percentil · nr. 2 af 47
    4.28
  • Key passes0. percentil · nr. 47 af 47
    0.29
  • Big chances created0. percentil · nr. 43 af 47
    0.00
  • Accurate crosses0. percentil · nr. 46 af 47
    0.00
  • Passes in final third33. percentil · nr. 32 af 47
    2.00
  • Successful dribbles59. percentil · nr. 20 af 47
    1.57
  • Duels won20. percentil · nr. 38 af 47
    38%
  • Ball recoveries13. percentil · nr. 41 af 47
    3.00

Percentil blandt 47 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 450 minutter i sæson 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjylland2113431.140.201.142.8839%2.95
2Levy NeneNordsjælland204550.990.401.584.1531%2.18
3Youssoufa MoukokoFC København2412060.670.151.273.8146%3.13
4Valdemar ByskovFC Midtjylland2810960.570.252.382.4643%7.47
5Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodboldvs149520.570.191.321.4244%3.12
6Agon MucolliFredericiavs166870.520.131.703.2842%2.62
7Janni SerraAGF205190.520.001.212.2546%2.77
8Jordan LarssonFC Københavnvs3222920.510.312.242.7142%3.61
9Tonni AdamsenSilkeborg IF3126070.480.242.042.3540%2.11
10Jona NiemiecOdense BK259490.470.190.662.8540%2.18
11Sho FukudaBrøndby IFvs239690.460.091.112.3247%3.72
12Ola SolbakkenNordsjællandvs1711710.460.081.382.3840%0.69
13Mikkel DuelundVejle Boldklub2515640.460.060.812.7048%3.68
14Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
15Viktor DadasonFC København176220.430.141.592.3240%2.32
16Viktor ClaessonFC København2912600.430.071.072.5742%2.36
17Ibrahim AdelNordsjælland116310.430.140.294.2838%3.00
18Sofus JohannesenFredericia2212740.420.140.992.9049%4.59
19Alexander LindNordsjælland1813160.410.211.232.6045%1.37
20Tobias BechAGFvs3227130.400.131.093.1542%3.42
21Oscar BuchFredericiavs2213580.400.070.862.1942%5.04
22Aral ŞimşirFC Midtjyllandvs3120400.400.663.222.4344%3.57
23Júnior BrumadoFC Midtjylland2111360.400.241.032.6148%4.04
24Fiete ArpOdense BKvs3022780.400.162.172.2144%4.46
25Callum McCowattSilkeborg IFvs3225110.390.181.362.8752%4.27

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2025/26.