FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Youssoufa Moukoko

FC København · Centre Forward

24
Kampe
1206
Minutter
9
Mål
2
Assists
6.95
Rating
Mål0.67 · 93. percentil · nr. 3 af 30Assists0.15 · 59. percentil · nr. 13 af 30Shots3.81 · 97. percentil · nr. 2 af 30Shot accuracy53% · 79. percentil · nr. 6 af 25Key passes1.27 · 72. percentil · nr. 9 af 30Big chances created0.00 · 0. percentil · nr. 29 af 30Successful dribbles2.31 · 100. percentil · nr. 1 af 30Aerials won0.22 · 0. percentil · nr. 30 af 30Duels won46% · 86. percentil · nr. 5 af 30Ball recoveries3.13 · 79. percentil · nr. 7 af 30MålAssistsShotsShot accuracyKey passesBig chances createdSuccessful dribblesAerials wonDuels wonBall recoveries
Youssoufa Moukoko
  • Mål93. percentil · nr. 3 af 30
    0.67
  • Assists59. percentil · nr. 13 af 30
    0.15
  • Shots97. percentil · nr. 2 af 30
    3.81
  • Shot accuracy79. percentil · nr. 6 af 25
    53%
  • Key passes72. percentil · nr. 9 af 30
    1.27
  • Big chances created0. percentil · nr. 29 af 30
    0.00
  • Successful dribbles100. percentil · nr. 1 af 30
    2.31
  • Aerials won0. percentil · nr. 30 af 30
    0.22
  • Duels won86. percentil · nr. 5 af 30
    46%
  • Ball recoveries79. percentil · nr. 7 af 30
    3.13

Percentil blandt 30 angribere med mindst 450 minutter i sæson 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjyllandvs2113431.140.201.142.8839%2.95
2Levy NeneNordsjællandvs204550.990.401.584.1531%2.18
3Youssoufa MoukokoFC København2412060.670.151.273.8146%3.13
4Valdemar ByskovFC Midtjylland2810960.570.252.382.4643%7.47
5Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodbold149520.570.191.321.4244%3.12
6Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.2842%2.62
7Janni SerraAGFvs205190.520.001.212.2546%2.77
8Jordan LarssonFC København3222920.510.312.242.7142%3.61
9Tonni AdamsenSilkeborg IFvs3126070.480.242.042.3540%2.11
10Jona NiemiecOdense BKvs259490.470.190.662.8540%2.18
11Sho FukudaBrøndby IF239690.460.091.112.3247%3.72
12Ola SolbakkenNordsjælland1711710.460.081.382.3840%0.69
13Mikkel DuelundVejle Boldklub2515640.460.060.812.7048%3.68
14Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
15Viktor DadasonFC Københavnvs176220.430.141.592.3240%2.32
16Viktor ClaessonFC Københavnvs2912600.430.071.072.5742%2.36
17Ibrahim AdelNordsjælland116310.430.140.294.2838%3.00
18Sofus JohannesenFredericia2212740.420.140.992.9049%4.59
19Alexander LindNordsjællandvs1813160.410.211.232.6045%1.37
20Tobias BechAGF3227130.400.131.093.1542%3.42
21Oscar BuchFredericia2213580.400.070.862.1942%5.04
22Aral ŞimşirFC Midtjylland3120400.400.663.222.4344%3.57
23Júnior BrumadoFC Midtjyllandvs2111360.400.241.032.6148%4.04
24Fiete ArpOdense BK3022780.400.162.172.2144%4.46
25Callum McCowattSilkeborg IF3225110.390.181.362.8752%4.27

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2025/26.