FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Elies Mahmoud

Randers FC · Right Wing

45
Kampe
2731
Minutter
7
Mål
4
Assists
7.07
Rating
Mål0.23 · 45. percentil · nr. 37 af 67Assists0.13 · 45. percentil · nr. 37 af 67Shots1.88 · 33. percentil · nr. 45 af 67Key passes1.91 · 80. percentil · nr. 14 af 67Big chances created0.36 · 70. percentil · nr. 21 af 67Accurate crosses1.38 · 92. percentil · nr. 6 af 67Passes in final third3.89 · 70. percentil · nr. 21 af 67Successful dribbles2.44 · 88. percentil · nr. 9 af 67Duels won49% · 83. percentil · nr. 12 af 66Ball recoveries6.29 · 97. percentil · nr. 3 af 67MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Elies Mahmoud
  • Mål45. percentil · nr. 37 af 67
    0.23
  • Assists45. percentil · nr. 37 af 67
    0.13
  • Shots33. percentil · nr. 45 af 67
    1.88
  • Key passes80. percentil · nr. 14 af 67
    1.91
  • Big chances created70. percentil · nr. 21 af 67
    0.36
  • Accurate crosses92. percentil · nr. 6 af 67
    1.38
  • Passes in final third70. percentil · nr. 21 af 67
    3.89
  • Successful dribbles88. percentil · nr. 9 af 67
    2.44
  • Duels won83. percentil · nr. 12 af 66
    49%
  • Ball recoveries97. percentil · nr. 3 af 67
    6.29

Percentil blandt 67 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 450 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC København64790.940.000.563.76–0.75
2FranculinoFC Midtjylland4930420.830.181.123.1136%2.96
3Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
4Levy NeneNordsjælland4010190.710.261.413.8935%2.03
5Alexander SimmelhackSilkeborg IF437790.690.121.041.9643%2.31
6Youssoufa MoukokoFC København2412060.670.151.273.8146%3.13
7Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.4948%1.55
8German OnugkhaFC København3020570.570.040.613.4649%1.27
9Yonis NjohViborg FFvs2413110.550.070.892.1340%3.09
10Benjamin NygrenNordsjællandvs3025550.530.071.662.8246%3.35
11Jordan LarssonFC Københavnvs5536030.520.252.052.5042%3.20
12Agon MucolliFredericiavs166870.520.131.703.2842%2.62
13Janni SerraAGF205190.520.001.212.2546%2.77
14Patrick MortensenAGF6450200.520.000.752.2644%1.47
15Frederik GytkjaerLyngby Boldklub2714420.500.120.871.9333%2.50
16Simen Bolkan NordliRanders FCvs3225240.500.462.752.3540%3.32
17Tonni AdamsenSilkeborg IF6452850.490.191.872.6139%2.21
18Nicklas HeleniusAalborg BK165640.480.480.801.7652%3.03
19Jona NiemiecOdense BK259490.470.190.662.8540%2.18
20Sho FukudaBrøndby IFvs239690.460.091.112.3247%3.72
21Ola SolbakkenNordsjællandvs1711710.460.081.382.3840%0.69
22Conrad HarderNordsjælland75870.460.460.924.7541%3.37
23Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
24Mikkel DuelundVejle Boldklub3416160.450.060.842.9049%3.90
25Viktor DadasonFC København176220.430.141.592.3240%2.32

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2025/26, lagt sammen til én linje pr. spiller.