FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Mohamed Touré

Randers FC · Centre Forward

28
Kampe
1412
Minutter
7
Mål
3
Assists
6.95
Rating
Mål0.45 · 64. percentil · nr. 13 af 34Assists0.19 · 67. percentil · nr. 12 af 34Shots2.36 · 33. percentil · nr. 23 af 34Shot accuracy51% · 93. percentil · nr. 3 af 28Key passes1.15 · 61. percentil · nr. 14 af 34Big chances created0.13 · 33. percentil · nr. 23 af 34Successful dribbles1.34 · 88. percentil · nr. 5 af 34Aerials won1.08 · 33. percentil · nr. 23 af 34Duels won38% · 35. percentil · nr. 21 af 32Ball recoveries2.68 · 55. percentil · nr. 16 af 34MålAssistsShotsShot accuracyKey passesBig chances createdSuccessful dribblesAerials wonDuels wonBall recoveries
Mohamed Touré
  • Mål64. percentil · nr. 13 af 34
    0.45
  • Assists67. percentil · nr. 12 af 34
    0.19
  • Shots33. percentil · nr. 23 af 34
    2.36
  • Shot accuracy93. percentil · nr. 3 af 28
    51%
  • Key passes61. percentil · nr. 14 af 34
    1.15
  • Big chances created33. percentil · nr. 23 af 34
    0.13
  • Successful dribbles88. percentil · nr. 5 af 34
    1.34
  • Aerials won33. percentil · nr. 23 af 34
    1.08
  • Duels won35. percentil · nr. 21 af 32
    38%
  • Ball recoveries55. percentil · nr. 16 af 34
    2.68

Percentil blandt 34 angribere med mindst 450 minutter i sæson 2024/25. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Alexander SimmelhackSilkeborg IFvs284760.950.190.952.4641%2.46
2Orri ÓskarssonFC Københavnvs64790.940.000.563.76–0.75
3Mathias KvistgaardenBrøndby IFvs2920240.760.220.843.6045%1.91
4Yonis NjohViborg FF148100.670.000.782.4440%2.56
5Patrick MortensenAGFvs3227130.660.000.602.3243%1.66
6Adam BuksaFC Midtjyllandvs2417020.630.050.793.6048%1.69
7FranculinoFC Midtjyllandvs2816990.580.161.113.2834%2.97
8German OnugkhaVejle Boldklubvs2920480.570.040.623.4349%1.27
9Jordan LarssonFC København2313110.550.141.722.1343%2.47
10Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
11Tonni AdamsenSilkeborg IFvs3326780.500.131.712.8639%2.32
12Frederik GytkjaerLyngby Boldklubvs2714420.500.120.871.9333%2.50
13Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
14Lirim QamiliSønderjyske Fodbold2620660.480.221.132.4041%3.18
15Nicklas HeleniusAalborg BKvs165640.480.480.801.7652%3.03
16Levy NeneNordsjællandvs205640.480.161.283.6738%1.91
17Younes BakizSilkeborg IF2518990.470.331.092.7549%2.32
18Charly NouckViborg FF265800.470.161.093.2641%4.03
19Conrad HarderNordsjællandvs75870.460.460.924.7541%3.37
20Mads AggerSønderjyske Fodbold2615990.450.171.692.2042%2.08
21Mohamed TouréRanders FC2814120.450.191.152.3638%2.68
22Norman CampbellRanders FC2814870.420.061.212.1840%3.99
23I. DjantouSønderjyske Fodboldvs308650.420.000.731.7741%1.66
24Callum McCowattSilkeborg IF2512980.420.211.323.3341%3.74
25Yuito SuzukiBrøndby IFvs3226110.410.211.932.4137%3.79

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2024/25.