FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Mads Søndergaard

Viborg FF · Central Midfield

23
Kampe
1031
Minutter
3
Mål
5
Assists
6.88
Rating
Mål0.26 · 94. percentil · nr. 5 af 73Assists0.44 · 99. percentil · nr. 2 af 73Key passes1.13 · 64. percentil · nr. 27 af 73Passes in final third4.80 · 29. percentil · nr. 52 af 73Pass accuracy81% · 24. percentil · nr. 55 af 72Possession lost11.61 · 40. percentil · nr. 44 af 73Ball recoveries4.80 · 53. percentil · nr. 35 af 73Tackles won0.96 · 19. percentil · nr. 59 af 73Interceptions0.96 · 35. percentil · nr. 48 af 73Duels won40% · 6. percentil · nr. 68 af 72MålAssistsKey passesPasses in final thirdPass accuracyPossession lost ↓Ball recoveriesTackles wonInterceptionsDuels won
Mads Søndergaard
  • Mål94. percentil · nr. 5 af 73
    0.26
  • Assists99. percentil · nr. 2 af 73
    0.44
  • Key passes64. percentil · nr. 27 af 73
    1.13
  • Passes in final third29. percentil · nr. 52 af 73
    4.80
  • Pass accuracy24. percentil · nr. 55 af 72
    81%
  • Possession lostlavere er bedre40. percentil · nr. 44 af 73
    11.61
  • Ball recoveries53. percentil · nr. 35 af 73
    4.80
  • Tackles won19. percentil · nr. 59 af 73
    0.96
  • Interceptions35. percentil · nr. 48 af 73
    0.96
  • Duels won6. percentil · nr. 68 af 72
    40%

Percentil blandt 73 centrale midtbanespillere med mindst 450 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC København64790.940.000.563.76–0.75
2Alexander SimmelhackSilkeborg IF325350.840.170.842.3643%2.86
3Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
4Friday EtimFC Midtjylland106100.740.441.183.3949%3.69
5Yonis NjohViborg FF148100.670.000.782.4440%2.56
6Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.6048%1.69
7Patrick MortensenBrøndby IF3929820.630.000.542.4444%1.57
8Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.7845%0.88
9German OnugkhaVejle Boldklub2920480.570.040.623.4349%1.27
10FranculinoFC Midtjylland3219690.550.141.143.0233%3.11
11Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
12Jordan LarssonFC København2413800.520.201.702.0243%2.48
13Tonni AdamsenSilkeborg IF3326780.500.131.712.8639%2.32
14Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
15Frederik GytkjaerLyngby Boldklub3616450.490.110.821.9734%2.46
16Mohamed ElyounoussiFC København3627970.480.292.543.5746%4.05
17Nicklas HeleniusAalborg BK165640.480.480.801.7652%3.03
18Conrad HarderNordsjælland75870.460.460.924.7541%3.37
19Lirim QamiliSønderjyske Fodbold2921570.460.211.132.3440%3.17
20Mads AggerSønderjyske Fodbold2615990.450.171.692.2042%2.08
21Mohamed TouréRanders FC2814120.450.191.152.3638%2.68
22Younes BakizSilkeborg IF3020270.440.311.152.8049%2.53
23Dorian HanzaViborg FF108180.440.111.212.3134%1.87
24Callum McCowattAGF3418730.430.241.493.0840%4.08
25Levy NeneNordsjælland216280.430.141.434.0138%2.15

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.