FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Kelvin Ehibhatiomhan

Horsens · Left Wing

8
Kampe
615
Minutter
4
Mål
0
Assists
6.93
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1FranculinoFC Midtjylland2516131.000.171.172.62
2Pep BielFC Københavnvs76070.890.442.673.86
3Levy NeneNordsjælland215190.870.351.734.51
4Andreas SchjelderupNordsjællandvs1712540.720.001.221.72
5Diogo GonçalvesFC Københavnvs147880.690.111.833.77
6Janni SerraAGF289310.680.001.552.71
7Gustav IsaksenFC Midtjyllandvs3225350.640.181.883.27
8Oscar SchwartauBrøndby IFvs265830.620.000.622.01
9Ohi OmoijuanfoBrøndby IF2419850.590.050.592.72
10Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.78
11Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.44
12Jelle DuinVejle Boldklub226170.580.000.882.19
13Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodboldvs149520.570.191.321.42
14Emiliano MarcondesNordsjællandvs84850.560.371.484.08
15Wahid FaghirVejle Boldklub329850.550.090.553.11
16Emmanuel SabbiOdense BKvs1913590.530.261.132.78
17Valdemar ByskovFC Midtjylland4413630.530.332.252.38
18Anders DreyerFC Midtjyllandvs1613770.520.071.632.03
19Alexander LindNordsjælland4019170.520.191.462.68
20Jordan LarssonFC Københavnvs4529960.510.271.952.64
21Tonni AdamsenSilkeborg IF6042540.510.171.802.75
22Friday EtimFC Midtjylland2518510.490.191.462.92
23Bashkim KadriiOdense BK2514940.480.180.842.83
24Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.92
25Ola SolbakkenNordsjællandvs1811840.460.081.372.36

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2022/23, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.