FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Isak Jensen

Viborg FF · Left Wing

27
Kampe
1964
Minutter
9
Mål
2
Assists
7.20
Rating
Mål0.41 · 88. percentil · nr. 10 af 77Assists0.09 · 32. percentil · nr. 53 af 77Shots2.43 · 66. percentil · nr. 27 af 77Key passes1.51 · 63. percentil · nr. 29 af 77Big chances created0.23 · 37. percentil · nr. 49 af 77Accurate crosses1.28 · 88. percentil · nr. 10 af 77Passes in final third2.34 · 37. percentil · nr. 49 af 77Successful dribbles2.29 · 86. percentil · nr. 12 af 77Duels won45% · 64. percentil · nr. 28 af 76Ball recoveries3.62 · 49. percentil · nr. 40 af 77MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Isak Jensen
  • Mål88. percentil · nr. 10 af 77
    0.41
  • Assists32. percentil · nr. 53 af 77
    0.09
  • Shots66. percentil · nr. 27 af 77
    2.43
  • Key passes63. percentil · nr. 29 af 77
    1.51
  • Big chances created37. percentil · nr. 49 af 77
    0.23
  • Accurate crosses88. percentil · nr. 10 af 77
    1.28
  • Passes in final third37. percentil · nr. 49 af 77
    2.34
  • Successful dribbles86. percentil · nr. 12 af 77
    2.29
  • Duels won64. percentil · nr. 28 af 76
    45%
  • Ball recoveries49. percentil · nr. 40 af 77
    3.62

Percentil blandt 77 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 450 minutter i sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC København64790.940.000.563.76–0.75
2FranculinoFC Midtjylland5333120.790.161.142.9635%3.04
3Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
4Janni SerraAGF289310.680.001.552.7150%2.13
5Levy NeneNordsjælland4110830.660.251.504.0735%2.16
6Alexander SimmelhackSilkeborg IF478380.640.110.971.9344%2.58
7Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.4948%1.55
8Kelvin EhibhatiomhanHorsensvs86150.590.000.732.7845%0.88
9Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.4444%3.05
10Jakob BondeHorsens124630.580.001.172.14–2.72
11German OnugkhaFC København3020570.570.040.613.4649%1.27
12Yonis NjohViborg FFvs2413110.550.070.892.1340%3.09
13Benjamin NygrenNordsjællandvs3025550.530.071.662.8246%3.35
14Agon MucolliFredericiavs166870.520.131.703.2842%2.62
15Jordan LarssonFC Københavnvs5636720.510.272.032.4542%3.19
16Patrick MortensenBrøndby IF7152890.510.000.712.3345%1.43
17Simen Bolkan NordliRanders FCvs3225240.500.462.752.3540%3.32
18Tonni AdamsenSilkeborg IF6452850.490.191.872.6139%2.21
19Frederik GytkjaerLyngby Boldklub3616450.490.110.821.9734%2.46
20Friday EtimFC Midtjylland2518510.490.191.462.9247%3.74
21Nicklas HeleniusAalborg BK165640.480.480.801.7652%3.03
22Conrad HarderNordsjælland75870.460.460.924.7541%3.37
23Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
24Ola SolbakkenNordsjællandvs1811840.460.081.372.3639%0.68
25Hjalte Boe RasmussenNordsjællandvs235950.450.301.362.5726%3.33

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.