FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Asker Beck

Viborg FF · Central Midfield

10
Kampe
756
Minutter
3
Mål
1
Assists
7.02
Rating
Mål0.36 · 90. percentil · nr. 4 af 30Assists0.12 · 55. percentil · nr. 14 af 30Key passes1.19 · 62. percentil · nr. 12 af 30Passes in final third3.69 · 17. percentil · nr. 25 af 30Pass accuracy84% · 33. percentil · nr. 17 af 25Possession lost11.19 · 55. percentil · nr. 14 af 30Ball recoveries3.57 · 14. percentil · nr. 26 af 30Tackles won0.95 · 10. percentil · nr. 27 af 30Interceptions0.48 · 10. percentil · nr. 27 af 30Duels won54% · 63. percentil · nr. 10 af 25MålAssistsKey passesPasses in final thirdPass accuracyPossession lost ↓Ball recoveriesTackles wonInterceptionsDuels won
Asker Beck
  • Mål90. percentil · nr. 4 af 30
    0.36
  • Assists55. percentil · nr. 14 af 30
    0.12
  • Key passes62. percentil · nr. 12 af 30
    1.19
  • Passes in final third17. percentil · nr. 25 af 30
    3.69
  • Pass accuracy33. percentil · nr. 17 af 25
    84%
  • Possession lostlavere er bedre55. percentil · nr. 14 af 30
    11.19
  • Ball recoveries14. percentil · nr. 26 af 30
    3.57
  • Tackles won10. percentil · nr. 27 af 30
    0.95
  • Interceptions10. percentil · nr. 27 af 30
    0.48
  • Duels won63. percentil · nr. 10 af 25
    54%

Percentil blandt 30 centrale midtbanespillere med mindst 450 minutter i sæson 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Oliver RossSilkeborg IF106370.850.141.412.8347%3.11
2Mohamed ElyounoussiFC København97910.800.232.963.0748%3.75
3Friday EtimFC Midtjylland106100.740.441.183.3949%3.69
4Olti HyseniBrøndby IF105200.690.521.564.6740%3.81
5Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.7845%0.88
6Mads SøndergaardViborg FFvs95640.480.320.962.7138%4.63
7Callum McCowattAGF95750.470.311.882.5039%4.85
8Mohamed Cherif HaidaraSønderjyske Fodboldvs97680.470.000.702.5849%4.57
9Dorian HanzaViborg FF108180.440.111.212.3134%1.87
10Mads Emil MadsenFC Københavnvs74610.390.201.562.54–2.93
11Simon ColynLyngby Boldklub97230.370.121.873.1152%2.99
12Ismaïl SeydiSønderjyske Fodbold94920.370.181.831.6547%3.66
13Charly NouckViborg FF107450.360.242.173.1436%3.38
14Fiete ArpOdense BK84990.360.001.623.0738%4.51
15Asker BeckViborg FF107560.360.121.192.0254%3.57
16Ísak Snær ThorvaldssonLyngby Boldklub107710.350.231.632.9249%1.75
17Denil CastilloFC Midtjyllandvs105370.340.000.671.3456%3.52
18Mike ThemsenRanders FC108120.330.111.662.5547%4.10
19Elies MahmoudRanders FC108160.330.111.322.1057%6.95
20Kristian ArnstadAGFvs108360.320.111.401.5147%4.84
21Adrian JustinussenHorsens105660.320.000.951.9141%4.61
22Yamirou OuorouHorsens105990.300.151.651.9535%4.06
23Lucas RiisgaardSilkeborg IF106650.270.141.221.4939%3.11
24Magnus JensenFC Midtjylland96940.260.000.391.0462%2.85
25Max Isaac EjdumBrøndby IFvs107800.230.231.381.5053%5.08

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2026/27.