FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Denil Castillo

FC Midtjylland · Central Midfield

36
Kampe
2261
Minutter
6
Mål
4
Assists
6.91
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Levy NeneNordsjælland215190.870.351.734.51
2FranculinoFC Midtjylland5230840.850.181.082.95
3Conrad HarderNordsjælland235920.760.000.765.32
4Benjamin NygrenNordsjælland208050.670.111.012.12
5Mohammed FuseiniRanders FC1612330.660.071.094.45
6Luca KjerrumgaardOdense BK156010.600.000.453.44
7Oliver RossSilkeborg IF2310570.600.171.192.64
8Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.78
9Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.44
10Janni SerraAGF4713890.580.061.232.33
11Diogo GonçalvesFC København2212480.580.141.303.32
12Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodbold149520.570.191.321.42
13German OnugkhaFC København3224140.560.070.632.68
14Orri ÓskarssonFC København2716250.550.221.112.94
15Roony BardghjiFC København2311760.540.002.072.53
16Yuito SuzukiBrøndby IF2615220.530.411.242.31
17Valdemar ByskovFC Midtjyllandvs3713680.530.332.302.57
18Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.28
19Andri GudjohnsenLyngby Boldklub2823490.500.040.963.03
20Friday EtimFC Midtjylland2518510.490.191.462.92
21Alexander LindNordsjælland5435260.480.181.172.27
22Jakob VesterViborg FFvs267690.470.120.591.29
23Mathias KvistgaardenBrøndby IF2415620.460.290.752.42
24Stefán Teitur ThórdarsonSilkeborg IFvs2817610.460.050.872.56
25Jonatan LindekildeFredericiavs179850.460.180.732.92

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2023/24, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.