FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Franculino

FC Midtjylland · Centre Forward

53
Kampe
3312
Minutter
29
Mål
6
Assists
7.08
Rating
Mål0.79 · 98. percentil · nr. 2 af 58Assists0.16 · 54. percentil · nr. 27 af 58Shots2.96 · 74. percentil · nr. 16 af 58Shot accuracy50% · 90. percentil · nr. 6 af 51Key passes1.14 · 58. percentil · nr. 25 af 58Big chances created0.24 · 61. percentil · nr. 23 af 58Successful dribbles1.36 · 88. percentil · nr. 8 af 58Aerials won0.68 · 12. percentil · nr. 51 af 58Duels won35% · 11. percentil · nr. 50 af 56Ball recoveries3.04 · 72. percentil · nr. 17 af 58MålAssistsShotsShot accuracyKey passesBig chances createdSuccessful dribblesAerials wonDuels wonBall recoveries
Franculino
  • Mål98. percentil · nr. 2 af 58
    0.79
  • Assists54. percentil · nr. 27 af 58
    0.16
  • Shots74. percentil · nr. 16 af 58
    2.96
  • Shot accuracy90. percentil · nr. 6 af 51
    50%
  • Key passes58. percentil · nr. 25 af 58
    1.14
  • Big chances created61. percentil · nr. 23 af 58
    0.24
  • Successful dribbles88. percentil · nr. 8 af 58
    1.36
  • Aerials won12. percentil · nr. 51 af 58
    0.68
  • Duels won11. percentil · nr. 50 af 56
    35%
  • Ball recoveries72. percentil · nr. 17 af 58
    3.04

Percentil blandt 58 angribere med mindst 450 minutter i sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC Københavnvs64790.940.000.563.76–0.75
2FranculinoFC Midtjylland5333120.790.161.142.9635%3.04
3Mathias KvistgaardenBrøndby IFvs2920240.760.220.843.6045%1.91
4Janni SerraAGFvs289310.680.001.552.7150%2.13
5Levy NeneNordsjællandvs4110830.660.251.504.0735%2.16
6Alexander SimmelhackSilkeborg IFvs478380.640.110.971.9344%2.58
7Adam BuksaFC Midtjyllandvs2719110.610.050.853.4948%1.55
8Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.7845%0.88
9Youssoufa MoukokoFC Københavnvs2613860.580.131.233.4444%3.05
10Jakob BondeHorsens124630.580.001.172.14–2.72
11German OnugkhaFC Københavnvs3020570.570.040.613.4649%1.27
12Yonis NjohViborg FF2413110.550.070.892.1340%3.09
13Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
14Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.2842%2.62
15Jordan LarssonFC København5636720.510.272.032.4542%3.19
16Patrick MortensenBrøndby IFvs7152890.510.000.712.3345%1.43
17Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
18Tonni AdamsenSilkeborg IFvs6452850.490.191.872.6139%2.21
19Frederik GytkjaerLyngby Boldklubvs3616450.490.110.821.9734%2.46
20Friday EtimFC Midtjyllandvs2518510.490.191.462.9247%3.74
21Nicklas HeleniusAalborg BKvs165640.480.480.801.7652%3.03
22Conrad HarderNordsjællandvs75870.460.460.924.7541%3.37
23Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
24Ola SolbakkenNordsjælland1811840.460.081.372.3639%0.68
25Hjalte Boe RasmussenNordsjælland235950.450.301.362.5726%3.33

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.