FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Alexander Simmelhack

Silkeborg IF · Centre Forward

43
Kampe
779
Minutter
6
Mål
1
Assists
6.74
Rating
Mål0.69 · 93. percentil · nr. 5 af 55Assists0.12 · 43. percentil · nr. 32 af 55Shots1.96 · 20. percentil · nr. 44 af 55Shot accuracy65% · 100. percentil · nr. 1 af 48Key passes1.04 · 54. percentil · nr. 26 af 55Big chances created0.12 · 33. percentil · nr. 37 af 55Successful dribbles0.92 · 54. percentil · nr. 26 af 55Aerials won3.12 · 76. percentil · nr. 14 af 55Duels won43% · 65. percentil · nr. 19 af 53Ball recoveries2.31 · 43. percentil · nr. 32 af 55MålAssistsShotsShot accuracyKey passesBig chances createdSuccessful dribblesAerials wonDuels wonBall recoveries
Alexander Simmelhack
  • Mål93. percentil · nr. 5 af 55
    0.69
  • Assists43. percentil · nr. 32 af 55
    0.12
  • Shots20. percentil · nr. 44 af 55
    1.96
  • Shot accuracy100. percentil · nr. 1 af 48
    65%
  • Key passes54. percentil · nr. 26 af 55
    1.04
  • Big chances created33. percentil · nr. 37 af 55
    0.12
  • Successful dribbles54. percentil · nr. 26 af 55
    0.92
  • Aerials won76. percentil · nr. 14 af 55
    3.12
  • Duels won65. percentil · nr. 19 af 53
    43%
  • Ball recoveries43. percentil · nr. 32 af 55
    2.31

Percentil blandt 55 angribere med mindst 450 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC Københavnvs64790.940.000.563.76–0.75
2FranculinoFC Midtjyllandvs4930420.830.181.123.1136%2.96
3Mathias KvistgaardenBrøndby IFvs2920240.760.220.843.6045%1.91
4Levy NeneNordsjællandvs4010190.710.261.413.8935%2.03
5Alexander SimmelhackSilkeborg IF437790.690.121.041.9643%2.31
6Youssoufa MoukokoFC Københavnvs2412060.670.151.273.8146%3.13
7Adam BuksaFC Midtjyllandvs2719110.610.050.853.4948%1.55
8German OnugkhaFC Københavnvs3020570.570.040.613.4649%1.27
9Yonis NjohViborg FF2413110.550.070.892.1340%3.09
10Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
11Jordan LarssonFC København5536030.520.252.052.5042%3.20
12Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.2842%2.62
13Janni SerraAGFvs205190.520.001.212.2546%2.77
14Patrick MortensenAGFvs6450200.520.000.752.2644%1.47
15Frederik GytkjaerLyngby Boldklubvs2714420.500.120.871.9333%2.50
16Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
17Tonni AdamsenSilkeborg IFvs6452850.490.191.872.6139%2.21
18Nicklas HeleniusAalborg BKvs165640.480.480.801.7652%3.03
19Jona NiemiecOdense BKvs259490.470.190.662.8540%2.18
20Sho FukudaBrøndby IF239690.460.091.112.3247%3.72
21Ola SolbakkenNordsjælland1711710.460.081.382.3840%0.69
22Conrad HarderNordsjællandvs75870.460.460.924.7541%3.37
23Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
24Mikkel DuelundVejle Boldklub3416160.450.060.842.9049%3.90
25Viktor DadasonFC Københavnvs176220.430.141.592.3240%2.32

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2025/26, lagt sammen til én linje pr. spiller.