FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Valdemar Byskov

FC Midtjylland · Central Midfield

28
Kampe
1096
Minutter
7
Mål
3
Assists
6.97
Rating
Mål0.57 · 100. percentil · nr. 1 af 60Assists0.25 · 97. percentil · nr. 3 af 60Key passes2.38 · 98. percentil · nr. 2 af 60Passes in final third7.80 · 73. percentil · nr. 17 af 60Pass accuracy83% · 40. percentil · nr. 36 af 59Possession lost14.45 · 15. percentil · nr. 51 af 60Ball recoveries7.47 · 98. percentil · nr. 2 af 60Tackles won0.90 · 17. percentil · nr. 50 af 60Interceptions0.90 · 20. percentil · nr. 48 af 60Duels won43% · 11. percentil · nr. 52 af 58MålAssistsKey passesPasses in final thirdPass accuracyPossession lost ↓Ball recoveriesTackles wonInterceptionsDuels won
Valdemar Byskov
  • Mål100. percentil · nr. 1 af 60
    0.57
  • Assists97. percentil · nr. 3 af 60
    0.25
  • Key passes98. percentil · nr. 2 af 60
    2.38
  • Passes in final third73. percentil · nr. 17 af 60
    7.80
  • Pass accuracy40. percentil · nr. 36 af 59
    83%
  • Possession lostlavere er bedre15. percentil · nr. 51 af 60
    14.45
  • Ball recoveries98. percentil · nr. 2 af 60
    7.47
  • Tackles won17. percentil · nr. 50 af 60
    0.90
  • Interceptions20. percentil · nr. 48 af 60
    0.90
  • Duels won11. percentil · nr. 52 af 58
    43%

Percentil blandt 60 centrale midtbanespillere med mindst 450 minutter i sæson 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjylland2113431.140.201.142.8839%2.95
2Levy NeneNordsjælland204550.990.401.584.1531%2.18
3Youssoufa MoukokoFC København2412060.670.151.273.8146%3.13
4Valdemar ByskovFC Midtjylland2810960.570.252.382.4643%7.47
5Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodbold149520.570.191.321.4244%3.12
6Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.2842%2.62
7Janni SerraAGF205190.520.001.212.2546%2.77
8Jordan LarssonFC København3222920.510.312.242.7142%3.61
9Tonni AdamsenSilkeborg IF3126070.480.242.042.3540%2.11
10Jona NiemiecOdense BK259490.470.190.662.8540%2.18
11Sho FukudaBrøndby IF239690.460.091.112.3247%3.72
12Ola SolbakkenNordsjælland1711710.460.081.382.3840%0.69
13Mikkel DuelundVejle Boldklubvs2515640.460.060.812.7048%3.68
14Jonatan LindekildeFredericiavs179850.460.180.732.9243%3.65
15Viktor DadasonFC København176220.430.141.592.3240%2.32
16Viktor ClaessonFC København2912600.430.071.072.5742%2.36
17Ibrahim AdelNordsjælland116310.430.140.294.2838%3.00
18Sofus JohannesenFredericiavs2212740.420.140.992.9049%4.59
19Alexander LindNordsjælland1813160.410.211.232.6045%1.37
20Tobias BechAGF3227130.400.131.093.1542%3.42
21Oscar BuchFredericia2213580.400.070.862.1942%5.04
22Aral ŞimşirFC Midtjylland3120400.400.663.222.4344%3.57
23Júnior BrumadoFC Midtjylland2111360.400.241.032.6148%4.04
24Fiete ArpOdense BK3022780.400.162.172.2144%4.46
25Callum McCowattSilkeborg IF3225110.390.181.362.8752%4.27

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2025/26.