FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Mike Themsen

Randers FC · Attacking Midfield

29
Kampe
1547
Minutter
0
Mål
3
Assists
6.64
Rating
Mål0.00 · 0. percentil · nr. 44 af 47Assists0.17 · 54. percentil · nr. 22 af 47Shots2.09 · 46. percentil · nr. 26 af 47Key passes1.75 · 70. percentil · nr. 15 af 47Big chances created0.35 · 57. percentil · nr. 21 af 47Accurate crosses0.99 · 72. percentil · nr. 14 af 47Passes in final third4.60 · 74. percentil · nr. 13 af 47Successful dribbles1.05 · 33. percentil · nr. 32 af 47Duels won34% · 2. percentil · nr. 46 af 47Ball recoveries4.60 · 72. percentil · nr. 14 af 47MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Mike Themsen
  • Mål0. percentil · nr. 44 af 47
    0.00
  • Assists54. percentil · nr. 22 af 47
    0.17
  • Shots46. percentil · nr. 26 af 47
    2.09
  • Key passes70. percentil · nr. 15 af 47
    1.75
  • Big chances created57. percentil · nr. 21 af 47
    0.35
  • Accurate crosses72. percentil · nr. 14 af 47
    0.99
  • Passes in final third74. percentil · nr. 13 af 47
    4.60
  • Successful dribbles33. percentil · nr. 32 af 47
    1.05
  • Duels won2. percentil · nr. 46 af 47
    34%
  • Ball recoveries72. percentil · nr. 14 af 47
    4.60

Percentil blandt 47 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 450 minutter i sæson 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjylland2113431.140.201.142.8839%2.95
2Levy NeneNordsjælland204550.990.401.584.1531%2.18
3Youssoufa MoukokoFC København2412060.670.151.273.8146%3.13
4Valdemar ByskovFC Midtjylland2810960.570.252.382.4643%7.47
5Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodboldvs149520.570.191.321.4244%3.12
6Agon MucolliFredericiavs166870.520.131.703.2842%2.62
7Janni SerraAGF205190.520.001.212.2546%2.77
8Jordan LarssonFC Københavnvs3222920.510.312.242.7142%3.61
9Tonni AdamsenSilkeborg IF3126070.480.242.042.3540%2.11
10Jona NiemiecOdense BK259490.470.190.662.8540%2.18
11Sho FukudaBrøndby IFvs239690.460.091.112.3247%3.72
12Ola SolbakkenNordsjællandvs1711710.460.081.382.3840%0.69
13Mikkel DuelundVejle Boldklub2515640.460.060.812.7048%3.68
14Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
15Viktor DadasonFC København176220.430.141.592.3240%2.32
16Viktor ClaessonFC København2912600.430.071.072.5742%2.36
17Ibrahim AdelNordsjællandvs116310.430.140.294.2838%3.00
18Sofus JohannesenFredericia2212740.420.140.992.9049%4.59
19Alexander LindNordsjælland1813160.410.211.232.6045%1.37
20Tobias BechAGFvs3227130.400.131.093.1542%3.42
21Oscar BuchFredericiavs2213580.400.070.862.1942%5.04
22Aral ŞimşirFC Midtjyllandvs3120400.400.663.222.4344%3.57
23Júnior BrumadoFC Midtjylland2111360.400.241.032.6148%4.04
24Fiete ArpOdense BKvs3022780.400.162.172.2144%4.46
25Callum McCowattSilkeborg IFvs3225110.390.181.362.8752%4.27

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2025/26.