FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Denis Vavro

FC København · Centre Back

58
Kampe
4622
Minutter
3
Mål
1
Assists
7.27
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Pep BielFC København76070.890.442.673.86
2Conrad HarderNordsjælland245950.760.000.765.45
3FranculinoFC Midtjylland2714710.670.180.983.30
4Mohammed FuseiniRanders FC1612330.660.071.094.45
5Wahid FaghirNordsjælland175550.650.160.813.57
6Diogo GonçalvesFC København3620360.620.131.503.49
7Gustav IsaksenFC Midtjylland3426940.600.171.873.31
8Darío OsorioFC Midtjylland2312410.580.150.943.05
9Luca KjerrumgaardOdense BK206340.570.000.573.41
10Jay-Roy GrotViborg FF1714400.560.130.882.44
11German OnugkhaVejle Boldklub3124050.560.070.642.66
12Emiliano MarcondesNordsjælland84850.560.371.484.08
13Alexander LindSilkeborg IF4219490.550.140.972.12
14Ernest NuamahNordsjælland3428010.550.161.192.70
15Yuito SuzukiBrøndby IF2615220.530.411.242.31
16Orri ÓskarssonFC København3216940.530.211.122.82
17Emmanuel SabbiOdense BK1913590.530.261.132.78
18Andreas SchjelderupNordsjælland4332370.530.171.582.64
19Anders DreyerFC Midtjylland1613770.520.071.632.03
20Benjamin NygrenNordsjælland5215620.520.121.152.36
21Roony BardghjiFC København4317830.500.052.123.08
22Ohi OmoijuanfoBrøndby IF5541160.500.040.722.41
23Andri GudjohnsenLyngby Boldklub2823490.500.040.963.03
24Oscar SchwartauBrøndby IF407630.470.000.711.77
25Patrick MortensenAGF6455370.470.080.852.10

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2022/23 og 2023/24, lagt sammen til én linje pr. spiller.