FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Ísak Snær Thorvaldsson

Lyngby Boldklub · Centre Forward

10
Kampe
771
Minutter
3
Mål
2
Assists
7.02
Rating
Mål0.35 · 56. percentil · nr. 5 af 10Assists0.23 · 89. percentil · nr. 2 af 10Shots2.92 · 67. percentil · nr. 4 af 10Shot accuracy32% · 33. percentil · nr. 5 af 7Key passes1.63 · 56. percentil · nr. 5 af 10Big chances created0.23 · 56. percentil · nr. 5 af 10Successful dribbles0.58 · 44. percentil · nr. 6 af 10Aerials won2.92 · 67. percentil · nr. 4 af 10Duels won49% · 78. percentil · nr. 3 af 10Ball recoveries1.75 · 0. percentil · nr. 10 af 10MålAssistsShotsShot accuracyKey passesBig chances createdSuccessful dribblesAerials wonDuels wonBall recoveries
Ísak Snær Thorvaldsson
  • Mål56. percentil · nr. 5 af 10
    0.35
  • Assists89. percentil · nr. 2 af 10
    0.23
  • Shots67. percentil · nr. 4 af 10
    2.92
  • Shot accuracy33. percentil · nr. 5 af 7
    32%
  • Key passes56. percentil · nr. 5 af 10
    1.63
  • Big chances created56. percentil · nr. 5 af 10
    0.23
  • Successful dribbles44. percentil · nr. 6 af 10
    0.58
  • Aerials won67. percentil · nr. 4 af 10
    2.92
  • Duels won78. percentil · nr. 3 af 10
    49%
  • Ball recoveries0. percentil · nr. 10 af 10
    1.75

Percentil blandt 10 angribere med mindst 450 minutter i sæson 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Oliver RossSilkeborg IF106370.850.141.412.8347%3.11
2Mohamed ElyounoussiFC Københavnvs97910.800.232.963.0748%3.75
3Friday EtimFC Midtjyllandvs106100.740.441.183.3949%3.69
4Olti HyseniBrøndby IF105200.690.521.564.6740%3.81
5Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.7845%0.88
6Mads SøndergaardViborg FF95640.480.320.962.7138%4.63
7Callum McCowattAGF95750.470.311.882.5039%4.85
8Mohamed Cherif HaidaraSønderjyske Fodbold97680.470.000.702.5849%4.57
9Dorian HanzaViborg FFvs108180.440.111.212.3134%1.87
10Mads Emil MadsenFC København74610.390.201.562.54–2.93
11Simon ColynLyngby Boldklubvs97230.370.121.873.1152%2.99
12Ismaïl SeydiSønderjyske Fodbold94920.370.181.831.6547%3.66
13Charly NouckViborg FF107450.360.242.173.1436%3.38
14Fiete ArpOdense BK84990.360.001.623.0738%4.51
15Asker BeckViborg FF107560.360.121.192.0254%3.57
16Ísak Snær ThorvaldssonLyngby Boldklub107710.350.231.632.9249%1.75
17Denil CastilloFC Midtjylland105370.340.000.671.3456%3.52
18Mike ThemsenRanders FC108120.330.111.662.5547%4.10
19Elies MahmoudRanders FC108160.330.111.322.1057%6.95
20Kristian ArnstadAGF108360.320.111.401.5147%4.84
21Adrian JustinussenHorsens105660.320.000.951.9141%4.61
22Yamirou OuorouHorsens105990.300.151.651.9535%4.06
23Lucas RiisgaardSilkeborg IF106650.270.141.221.4939%3.11
24Magnus JensenFC Midtjylland96940.260.000.391.0462%2.85
25Max Isaac EjdumBrøndby IF107800.230.231.381.5053%5.08

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2026/27.