FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Callum McCowatt

AGF · Attacking Midfield

34
Kampe
1873
Minutter
9
Mål
5
Assists
7.11
Rating
Mål0.43 · 87. percentil · nr. 9 af 63Assists0.24 · 77. percentil · nr. 15 af 63Shots3.08 · 87. percentil · nr. 9 af 63Key passes1.49 · 53. percentil · nr. 30 af 63Big chances created0.48 · 79. percentil · nr. 14 af 63Accurate crosses0.77 · 60. percentil · nr. 26 af 63Passes in final third6.29 · 94. percentil · nr. 5 af 63Successful dribbles1.01 · 37. percentil · nr. 40 af 63Duels won40% · 40. percentil · nr. 37 af 61Ball recoveries4.08 · 73. percentil · nr. 18 af 63MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Callum McCowatt
  • Mål87. percentil · nr. 9 af 63
    0.43
  • Assists77. percentil · nr. 15 af 63
    0.24
  • Shots87. percentil · nr. 9 af 63
    3.08
  • Key passes53. percentil · nr. 30 af 63
    1.49
  • Big chances created79. percentil · nr. 14 af 63
    0.48
  • Accurate crosses60. percentil · nr. 26 af 63
    0.77
  • Passes in final third94. percentil · nr. 5 af 63
    6.29
  • Successful dribbles37. percentil · nr. 40 af 63
    1.01
  • Duels won40. percentil · nr. 37 af 61
    40%
  • Ball recoveries73. percentil · nr. 18 af 63
    4.08

Percentil blandt 63 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 450 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC København64790.940.000.563.76–0.75
2Alexander SimmelhackSilkeborg IF325350.840.170.842.3643%2.86
3Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
4Friday EtimFC Midtjylland106100.740.441.183.3949%3.69
5Yonis NjohViborg FFvs148100.670.000.782.4440%2.56
6Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.6048%1.69
7Patrick MortensenBrøndby IF3929820.630.000.542.4444%1.57
8Kelvin EhibhatiomhanHorsensvs86150.590.000.732.7845%0.88
9German OnugkhaVejle Boldklub2920480.570.040.623.4349%1.27
10FranculinoFC Midtjylland3219690.550.141.143.0233%3.11
11Benjamin NygrenNordsjællandvs3025550.530.071.662.8246%3.35
12Jordan LarssonFC Københavnvs2413800.520.201.702.0243%2.48
13Tonni AdamsenSilkeborg IF3326780.500.131.712.8639%2.32
14Simen Bolkan NordliRanders FCvs3225240.500.462.752.3540%3.32
15Frederik GytkjaerLyngby Boldklub3616450.490.110.821.9734%2.46
16Mohamed ElyounoussiFC København3627970.480.292.543.5746%4.05
17Nicklas HeleniusAalborg BK165640.480.480.801.7652%3.03
18Conrad HarderNordsjælland75870.460.460.924.7541%3.37
19Lirim QamiliSønderjyske Fodboldvs2921570.460.211.132.3440%3.17
20Mads AggerSønderjyske Fodboldvs2615990.450.171.692.2042%2.08
21Mohamed TouréRanders FC2814120.450.191.152.3638%2.68
22Younes BakizSilkeborg IFvs3020270.440.311.152.8049%2.53
23Dorian HanzaViborg FF108180.440.111.212.3134%1.87
24Callum McCowattAGF3418730.430.241.493.0840%4.08
25Levy NeneNordsjælland216280.430.141.434.0138%2.15

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.