FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Callum McCowatt

AGF · Attacking Midfield

9
Kampe
575
Minutter
3
Mål
2
Assists
7.02
Rating
Mål0.47 · 89. percentil · nr. 4 af 28Assists0.31 · 89. percentil · nr. 4 af 28Shots2.50 · 48. percentil · nr. 15 af 28Key passes1.88 · 70. percentil · nr. 9 af 28Big chances created0.78 · 100. percentil · nr. 1 af 28Accurate crosses0.63 · 33. percentil · nr. 19 af 28Passes in final third6.57 · 93. percentil · nr. 3 af 28Successful dribbles0.94 · 19. percentil · nr. 23 af 28Duels won39% · 32. percentil · nr. 18 af 26Ball recoveries4.85 · 93. percentil · nr. 3 af 28MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Callum McCowatt
  • Mål89. percentil · nr. 4 af 28
    0.47
  • Assists89. percentil · nr. 4 af 28
    0.31
  • Shots48. percentil · nr. 15 af 28
    2.50
  • Key passes70. percentil · nr. 9 af 28
    1.88
  • Big chances created100. percentil · nr. 1 af 28
    0.78
  • Accurate crosses33. percentil · nr. 19 af 28
    0.63
  • Passes in final third93. percentil · nr. 3 af 28
    6.57
  • Successful dribbles19. percentil · nr. 23 af 28
    0.94
  • Duels won32. percentil · nr. 18 af 26
    39%
  • Ball recoveries93. percentil · nr. 3 af 28
    4.85

Percentil blandt 28 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 450 minutter i sæson 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Oliver RossSilkeborg IFvs106370.850.141.412.8347%3.11
2Mohamed ElyounoussiFC København97910.800.232.963.0748%3.75
3Friday EtimFC Midtjylland106100.740.441.183.3949%3.69
4Olti HyseniBrøndby IFvs105200.690.521.564.6740%3.81
5Kelvin EhibhatiomhanHorsensvs86150.590.000.732.7845%0.88
6Mads SøndergaardViborg FF95640.480.320.962.7138%4.63
7Callum McCowattAGF95750.470.311.882.5039%4.85
8Mohamed Cherif HaidaraSønderjyske Fodbold97680.470.000.702.5849%4.57
9Dorian HanzaViborg FF108180.440.111.212.3134%1.87
10Mads Emil MadsenFC København74610.390.201.562.54–2.93
11Simon ColynLyngby Boldklub97230.370.121.873.1152%2.99
12Ismaïl SeydiSønderjyske Fodboldvs94920.370.181.831.6547%3.66
13Charly NouckViborg FFvs107450.360.242.173.1436%3.38
14Fiete ArpOdense BKvs84990.360.001.623.0738%4.51
15Asker BeckViborg FF107560.360.121.192.0254%3.57
16Ísak Snær ThorvaldssonLyngby Boldklub107710.350.231.632.9249%1.75
17Denil CastilloFC Midtjylland105370.340.000.671.3456%3.52
18Mike ThemsenRanders FCvs108120.330.111.662.5547%4.10
19Elies MahmoudRanders FCvs108160.330.111.322.1057%6.95
20Kristian ArnstadAGF108360.320.111.401.5147%4.84
21Adrian JustinussenHorsensvs105660.320.000.951.9141%4.61
22Yamirou OuorouHorsensvs105990.300.151.651.9535%4.06
23Lucas RiisgaardSilkeborg IFvs106650.270.141.221.4939%3.11
24Magnus JensenFC Midtjylland96940.260.000.391.0462%2.85
25Max Isaac EjdumBrøndby IF107800.230.231.381.5053%5.08

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2026/27.