FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Daniel Høegh

Randers FC · Centre Back

43
Kampe
3870
Minutter
1
Mål
1
Assists
7.12
Rating
Mål0.02 · 44. percentil · nr. 36 af 64Assists0.02 · 51. percentil · nr. 32 af 64Pass accuracy88% · 46. percentil · nr. 35 af 64Long balls won3.33 · 49. percentil · nr. 33 af 64Tackles won0.88 · 54. percentil · nr. 30 af 64Interceptions1.21 · 56. percentil · nr. 29 af 64Clearances6.60 · 87. percentil · nr. 9 af 64Aerials won3.02 · 90. percentil · nr. 7 af 64Duels won64% · 88. percentil · nr. 8 af 57Dribbled past0.21 · 86. percentil · nr. 10 af 64MålAssistsPass accuracyLong balls wonTackles wonInterceptionsClearancesAerials wonDuels wonDribbled past ↓
Daniel Høegh
  • Mål44. percentil · nr. 36 af 64
    0.02
  • Assists51. percentil · nr. 32 af 64
    0.02
  • Pass accuracy46. percentil · nr. 35 af 64
    88%
  • Long balls won49. percentil · nr. 33 af 64
    3.33
  • Tackles won54. percentil · nr. 30 af 64
    0.88
  • Interceptions56. percentil · nr. 29 af 64
    1.21
  • Clearances87. percentil · nr. 9 af 64
    6.60
  • Aerials won90. percentil · nr. 7 af 64
    3.02
  • Duels won88. percentil · nr. 8 af 57
    64%
  • Dribbled pastlavere er bedre86. percentil · nr. 10 af 64
    0.21

Percentil blandt 64 midterforsvarere med mindst 450 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC København64790.940.000.563.76–0.75
2Alexander SimmelhackSilkeborg IF325350.840.170.842.3643%2.86
3Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
4Friday EtimFC Midtjylland106100.740.441.183.3949%3.69
5Yonis NjohViborg FF148100.670.000.782.4440%2.56
6Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.6048%1.69
7Patrick MortensenBrøndby IF3929820.630.000.542.4444%1.57
8Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.7845%0.88
9German OnugkhaVejle Boldklub2920480.570.040.623.4349%1.27
10FranculinoFC Midtjylland3219690.550.141.143.0233%3.11
11Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
12Jordan LarssonFC København2413800.520.201.702.0243%2.48
13Tonni AdamsenSilkeborg IF3326780.500.131.712.8639%2.32
14Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
15Frederik GytkjaerLyngby Boldklub3616450.490.110.821.9734%2.46
16Mohamed ElyounoussiFC København3627970.480.292.543.5746%4.05
17Nicklas HeleniusAalborg BK165640.480.480.801.7652%3.03
18Conrad HarderNordsjælland75870.460.460.924.7541%3.37
19Lirim QamiliSønderjyske Fodbold2921570.460.211.132.3440%3.17
20Mads AggerSønderjyske Fodbold2615990.450.171.692.2042%2.08
21Mohamed TouréRanders FC2814120.450.191.152.3638%2.68
22Younes BakizSilkeborg IF3020270.440.311.152.8049%2.53
23Dorian HanzaViborg FF108180.440.111.212.3134%1.87
24Callum McCowattAGF3418730.430.241.493.0840%4.08
25Levy NeneNordsjælland216280.430.141.434.0138%2.15

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.