FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Andreas Hansen

Nordsjælland · Goalkeeper

42
Kampe
3780
Minutter
0
Mål
0
Assists
7.05
Rating
2.62
Saves
71%
Save %
1.07
Goals conceded
81%
Pass accuracy
12
Clean sheets

Målmænd får ikke en radar. Uden post-shot xG kan redningsprocent ikke skille målmandens niveau fra kvaliteten af de afslutninger, han møder.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Pep BielFC København76070.890.442.673.86
2Mohamed ElyounoussiFC København97910.800.232.963.07
3Alexander LindNordsjælland226010.750.151.952.85
4Friday EtimFC Midtjylland106100.740.441.183.39
5Andreas SchjelderupNordsjælland1712540.720.001.221.72
6Olti HyseniBrøndby IF105200.690.521.564.67
7Diogo GonçalvesFC København147880.690.111.833.77
8Wahid FaghirNordsjælland175550.650.160.813.57
9Gustav IsaksenFC Midtjylland3225350.640.181.883.27
10Oscar SchwartauBrøndby IF265830.620.000.622.01
11Ohi OmoijuanfoBrøndby IF2419850.590.050.592.72
12Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.78
13Emiliano MarcondesNordsjælland84850.560.371.484.08
14Tonni AdamsenSilkeborg IF2916470.550.051.423.39
15Jay-Roy GrotOdense BK1914860.550.120.912.42
16Oliver RossSilkeborg IF3811770.540.151.152.29
17Emmanuel SabbiOdense BK1913590.530.261.132.78
18Anders DreyerFC Midtjylland1613770.520.071.632.03
19Jordan LarssonFC København137040.510.131.022.43
20Patrick MortensenBrøndby IF3930730.500.030.762.23
21Bashkim KadriiOdense BK2514940.480.180.842.83
22Callum McCowattAGF95750.470.311.882.50
23Mohamed Cherif HaidaraSønderjyske Fodbold97680.470.000.702.58
24Viktor ClaessonFC København3026010.450.141.381.56
25Roony BardghjiFC København206070.440.152.224.15

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2022/23 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.