FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Mads Emil Madsen

FC København · Central Midfield

85
Kampe
6785
Minutter
13
Mål
6
Assists
7.18
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Pep BielFC København76070.890.442.673.86
2Alexander SimmelhackSilkeborg IF325350.840.170.842.36
3Friday EtimFC Midtjylland106100.740.441.183.39
4Yonis NjohViborg FF148100.670.000.782.44
5Mohammed FuseiniRanders FC1612330.660.071.094.45
6Wahid FaghirNordsjælland175550.650.160.813.57
7Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.60
8Diogo GonçalvesFC København3821600.630.131.463.42
9Orri ÓskarssonFC København3821730.620.170.993.02
10Janni SerraAGF278700.620.101.242.38
11Conrad HarderNordsjælland3111820.610.230.845.10
12FranculinoFC Midtjylland5934400.600.161.073.14
13Gustav IsaksenFC Midtjylland3426940.600.171.873.31
14Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.78
15Luca KjerrumgaardOdense BK206340.570.000.573.41
16German OnugkhaVejle Boldklub6044530.570.060.633.01
17Mathias KvistgaardenBrøndby IF8451120.560.250.953.10
18Emiliano MarcondesNordsjælland84850.560.371.484.08
19Ernest NuamahNordsjælland3428010.550.161.192.70
20Jay-Roy GrotOdense BK1914860.550.120.912.42
21Emmanuel SabbiOdense BK1913590.530.261.132.78
22Andreas SchjelderupNordsjælland4332370.530.171.582.64
23Patrick MortensenBrøndby IF10385190.530.050.742.22
24Benjamin NygrenNordsjælland8241170.520.091.462.65
25Anders DreyerFC Midtjylland1613770.520.071.632.03

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2022/23, 2023/24, 2024/25 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.