FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Mads Emil Madsen

FC København · Central Midfield

36
Kampe
2526
Minutter
5
Mål
4
Assists
6.99
Rating
Mål0.18 · 77. percentil · nr. 17 af 71Assists0.14 · 67. percentil · nr. 24 af 71Key passes1.32 · 76. percentil · nr. 18 af 71Passes in final third5.45 · 31. percentil · nr. 49 af 71Pass accuracy84% · 52. percentil · nr. 34 af 70Possession lost11.26 · 61. percentil · nr. 28 af 71Ball recoveries4.31 · 31. percentil · nr. 49 af 71Tackles won1.67 · 80. percentil · nr. 15 af 71Interceptions0.82 · 24. percentil · nr. 54 af 71Duels won53% · 61. percentil · nr. 27 af 68MålAssistsKey passesPasses in final thirdPass accuracyPossession lost ↓Ball recoveriesTackles wonInterceptionsDuels won
Mads Emil Madsen
  • Mål77. percentil · nr. 17 af 71
    0.18
  • Assists67. percentil · nr. 24 af 71
    0.14
  • Key passes76. percentil · nr. 18 af 71
    1.32
  • Passes in final third31. percentil · nr. 49 af 71
    5.45
  • Pass accuracy52. percentil · nr. 34 af 70
    84%
  • Possession lostlavere er bedre61. percentil · nr. 28 af 71
    11.26
  • Ball recoveries31. percentil · nr. 49 af 71
    4.31
  • Tackles won80. percentil · nr. 15 af 71
    1.67
  • Interceptions24. percentil · nr. 54 af 71
    0.82
  • Duels won61. percentil · nr. 27 af 68
    53%

Percentil blandt 71 centrale midtbanespillere med mindst 450 minutter i sæsonerne 2025/26 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjylland2516131.000.171.172.6237%3.12
2Levy NeneNordsjælland215190.870.351.734.5132%2.43
3Janni SerraAGF289310.680.001.552.7150%2.13
4Oliver RossSilkeborg IF2310570.600.171.192.6448%3.75
5Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.7845%0.88
6Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.4444%3.05
7Jakob BondeHorsensvs124630.580.001.172.14–2.72
8Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodbold149520.570.191.321.4244%3.12
9Valdemar ByskovFC Midtjyllandvs3212950.560.352.362.5044%7.30
10Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.2842%2.62
11Jordan LarssonFC København3323610.500.342.212.6342%3.58
12Friday EtimFC Midtjylland2518510.490.191.462.9247%3.74
13Tonni AdamsenSilkeborg IF3126070.480.242.042.3540%2.11
14Alexander LindNordsjælland2617470.460.211.442.5844%1.65
15Mikkel DuelundVejle Boldklubvs2515640.460.060.812.7048%3.68
16Jonatan LindekildeFredericiavs179850.460.180.732.9243%3.65
17Ola SolbakkenNordsjælland1811840.460.081.372.3639%0.68
18Hjalte Boe RasmussenNordsjælland235950.450.301.362.5726%3.33
19Viktor ClaessonFC København2912600.430.071.072.5742%2.36
20Jona NiemiecOdense BK2710530.430.170.852.8241%2.22
21Jacob Brøchner AmbækBrøndby IF3219430.420.000.742.5942%2.18
22Callum McCowattAGF4130860.410.201.462.8050%4.37
23Mohamed ElyounoussiFC København3830960.410.322.302.9449%3.84
24Oscar BuchFredericia2213580.400.070.862.1942%5.04
25Aral ŞimşirFC Midtjylland3120400.400.663.222.4344%3.57

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.