FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Anders Dreyer

FC Midtjylland · Right Wing

16
Kampe
1377
Minutter
8
Mål
1
Assists
7.36
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Pep BielFC Københavnvs76070.890.442.673.86
2Andreas SchjelderupNordsjællandvs1712540.720.001.221.72
3Diogo GonçalvesFC Københavnvs147880.690.111.833.77
4Wahid FaghirNordsjælland175550.650.160.813.57
5Gustav IsaksenFC Midtjyllandvs3225350.640.181.883.27
6Oscar SchwartauBrøndby IFvs265830.620.000.622.01
7Ohi OmoijuanfoBrøndby IF2419850.590.050.592.72
8Jordan LarssonFC Københavnvs126350.570.000.992.69
9Jay-Roy GrotViborg FF1714400.560.130.882.44
10Emiliano MarcondesNordsjællandvs84850.560.371.484.08
11Tonni AdamsenSilkeborg IF2916470.550.051.423.39
12Emmanuel SabbiOdense BKvs1913590.530.261.132.78
13Anders DreyerFC Midtjylland1613770.520.071.632.03
14Patrick MortensenAGF3228040.510.030.832.09
15Bashkim KadriiOdense BK2514940.480.180.842.83
16Viktor ClaessonFC København3026010.450.141.381.56
17Roony BardghjiFC Københavnvs206070.440.152.224.15
18Ernest NuamahNordsjællandvs3025370.430.141.212.70
19Mathias KvistgaardenBrøndby IF3115260.410.241.303.13
20EvanderFC Midtjyllandvs108930.400.003.732.02
21Younes BakizAalborg BKvs2114190.380.061.332.16
22Oliver AntmanNordsjællandvs164790.380.191.693.19
23Naatan SkyttäOdense BKvs84810.370.371.682.43
24Alfreð FinnbogasonLyngby Boldklub137330.370.491.601.96
25Benjamin NygrenNordsjællandvs327570.360.121.312.62

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2022/23.