FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Magnus Jensen

FC Midtjylland · Centre Back

37
Kampe
2911
Minutter
3
Mål
3
Assists
7.20
Rating
Mål0.09 · 71. percentil · nr. 19 af 64Assists0.09 · 78. percentil · nr. 15 af 64Pass accuracy84% · 21. percentil · nr. 51 af 64Long balls won4.08 · 70. percentil · nr. 20 af 64Tackles won0.80 · 43. percentil · nr. 37 af 64Interceptions1.27 · 65. percentil · nr. 23 af 64Clearances6.34 · 81. percentil · nr. 13 af 64Aerials won2.60 · 79. percentil · nr. 14 af 64Duels won60% · 59. percentil · nr. 24 af 57Dribbled past0.37 · 57. percentil · nr. 28 af 64MålAssistsPass accuracyLong balls wonTackles wonInterceptionsClearancesAerials wonDuels wonDribbled past ↓
Magnus Jensen
  • Mål71. percentil · nr. 19 af 64
    0.09
  • Assists78. percentil · nr. 15 af 64
    0.09
  • Pass accuracy21. percentil · nr. 51 af 64
    84%
  • Long balls won70. percentil · nr. 20 af 64
    4.08
  • Tackles won43. percentil · nr. 37 af 64
    0.80
  • Interceptions65. percentil · nr. 23 af 64
    1.27
  • Clearances81. percentil · nr. 13 af 64
    6.34
  • Aerials won79. percentil · nr. 14 af 64
    2.60
  • Duels won59. percentil · nr. 24 af 57
    60%
  • Dribbled pastlavere er bedre57. percentil · nr. 28 af 64
    0.37

Percentil blandt 64 midterforsvarere med mindst 450 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC København64790.940.000.563.76–0.75
2Alexander SimmelhackSilkeborg IF325350.840.170.842.3643%2.86
3Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
4Friday EtimFC Midtjylland106100.740.441.183.3949%3.69
5Yonis NjohViborg FF148100.670.000.782.4440%2.56
6Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.6048%1.69
7Patrick MortensenBrøndby IF3929820.630.000.542.4444%1.57
8Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.7845%0.88
9German OnugkhaVejle Boldklub2920480.570.040.623.4349%1.27
10FranculinoFC Midtjylland3219690.550.141.143.0233%3.11
11Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
12Jordan LarssonFC København2413800.520.201.702.0243%2.48
13Tonni AdamsenSilkeborg IF3326780.500.131.712.8639%2.32
14Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
15Frederik GytkjaerLyngby Boldklub3616450.490.110.821.9734%2.46
16Mohamed ElyounoussiFC København3627970.480.292.543.5746%4.05
17Nicklas HeleniusAalborg BK165640.480.480.801.7652%3.03
18Conrad HarderNordsjælland75870.460.460.924.7541%3.37
19Lirim QamiliSønderjyske Fodbold2921570.460.211.132.3440%3.17
20Mads AggerSønderjyske Fodbold2615990.450.171.692.2042%2.08
21Mohamed TouréRanders FC2814120.450.191.152.3638%2.68
22Younes BakizSilkeborg IF3020270.440.311.152.8049%2.53
23Dorian HanzaViborg FF108180.440.111.212.3134%1.87
24Callum McCowattAGF3418730.430.241.493.0840%4.08
25Levy NeneNordsjælland216280.430.141.434.0138%2.15

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.