FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Jakob Bonde

Horsens · Central Midfield

12
Kampe
463
Minutter
3
Mål
0
Assists
6.82
Rating
Mål0.58 · 100. percentil · nr. 1 af 96Assists0.00 · 0. percentil · nr. 79 af 96Key passes1.17 · 66. percentil · nr. 33 af 96Passes in final third6.22 · 51. percentil · nr. 48 af 96Pass accuracy83% · 41. percentil · nr. 57 af 96Possession lost13.22 · 21. percentil · nr. 76 af 96Ball recoveries2.72 · 0. percentil · nr. 96 af 96Tackles won0.58 · 6. percentil · nr. 90 af 96Interceptions0.39 · 1. percentil · nr. 95 af 96Duels wonfor lille datagrundlagMålAssistsKey passesPasses in final thirdPass accuracyPossession lost ↓Ball recoveriesTackles wonInterceptionsDuels won
Jakob Bonde
  • Mål100. percentil · nr. 1 af 96
    0.58
  • Assists0. percentil · nr. 79 af 96
    0.00
  • Key passes66. percentil · nr. 33 af 96
    1.17
  • Passes in final third51. percentil · nr. 48 af 96
    6.22
  • Pass accuracy41. percentil · nr. 57 af 96
    83%
  • Possession lostlavere er bedre21. percentil · nr. 76 af 96
    13.22
  • Ball recoveries0. percentil · nr. 96 af 96
    2.72
  • Tackles won6. percentil · nr. 90 af 96
    0.58
  • Interceptions1. percentil · nr. 95 af 96
    0.39
  • Duels wonFor få forsøg
    –

Percentil blandt 96 centrale midtbanespillere med mindst 450 minutter i sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC København64790.940.000.563.76–0.75
2FranculinoFC Midtjylland5333120.790.161.142.9635%3.04
3Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
4Janni SerraAGF289310.680.001.552.7150%2.13
5Levy NeneNordsjælland4110830.660.251.504.0735%2.16
6Alexander SimmelhackSilkeborg IF478380.640.110.971.9344%2.58
7Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.4948%1.55
8Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.7845%0.88
9Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.4444%3.05
10Jakob BondeHorsens124630.580.001.172.14–2.72
11German OnugkhaFC København3020570.570.040.613.4649%1.27
12Yonis NjohViborg FF2413110.550.070.892.1340%3.09
13Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
14Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.2842%2.62
15Jordan LarssonFC København5636720.510.272.032.4542%3.19
16Patrick MortensenBrøndby IF7152890.510.000.712.3345%1.43
17Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
18Tonni AdamsenSilkeborg IF6452850.490.191.872.6139%2.21
19Frederik GytkjaerLyngby Boldklub3616450.490.110.821.9734%2.46
20Friday EtimFC Midtjylland2518510.490.191.462.9247%3.74
21Nicklas HeleniusAalborg BK165640.480.480.801.7652%3.03
22Conrad HarderNordsjælland75870.460.460.924.7541%3.37
23Jonatan LindekildeFredericiavs179850.460.180.732.9243%3.65
24Ola SolbakkenNordsjælland1811840.460.081.372.3639%0.68
25Hjalte Boe RasmussenNordsjælland235950.450.301.362.5726%3.33

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.