FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Pantelis Hatzidiakos

FC København · Centre Back

24
Kampe
2154
Minutter
1
Mål
2
Assists
7.16
Rating
Mål0.04 · 54. percentil · nr. 22 af 47Assists0.08 · 76. percentil · nr. 12 af 47Pass accuracy91% · 76. percentil · nr. 12 af 47Long balls won3.80 · 57. percentil · nr. 21 af 47Tackles won0.92 · 59. percentil · nr. 20 af 47Interceptions0.92 · 20. percentil · nr. 38 af 47Clearances4.89 · 50. percentil · nr. 24 af 47Aerials won1.38 · 22. percentil · nr. 37 af 47Duels won64% · 89. percentil · nr. 6 af 45Dribbled past0.21 · 89. percentil · nr. 6 af 47MålAssistsPass accuracyLong balls wonTackles wonInterceptionsClearancesAerials wonDuels wonDribbled past ↓
Pantelis Hatzidiakos
  • Mål54. percentil · nr. 22 af 47
    0.04
  • Assists76. percentil · nr. 12 af 47
    0.08
  • Pass accuracy76. percentil · nr. 12 af 47
    91%
  • Long balls won57. percentil · nr. 21 af 47
    3.80
  • Tackles won59. percentil · nr. 20 af 47
    0.92
  • Interceptions20. percentil · nr. 38 af 47
    0.92
  • Clearances50. percentil · nr. 24 af 47
    4.89
  • Aerials won22. percentil · nr. 37 af 47
    1.38
  • Duels won89. percentil · nr. 6 af 45
    64%
  • Dribbled pastlavere er bedre89. percentil · nr. 6 af 47
    0.21

Percentil blandt 47 midterforsvarere med mindst 450 minutter i sæson 2024/25. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Alexander SimmelhackSilkeborg IF284760.950.190.952.4641%2.46
2Orri ÓskarssonFC København64790.940.000.563.76–0.75
3Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
4Yonis NjohViborg FF148100.670.000.782.4440%2.56
5Patrick MortensenAGF3227130.660.000.602.3243%1.66
6Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.6048%1.69
7FranculinoFC Midtjylland2816990.580.161.113.2834%2.97
8German OnugkhaVejle Boldklub2920480.570.040.623.4349%1.27
9Jordan LarssonFC København2313110.550.141.722.1343%2.47
10Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
11Tonni AdamsenSilkeborg IF3326780.500.131.712.8639%2.32
12Frederik GytkjaerLyngby Boldklub2714420.500.120.871.9333%2.50
13Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
14Lirim QamiliSønderjyske Fodbold2620660.480.221.132.4041%3.18
15Nicklas HeleniusAalborg BK165640.480.480.801.7652%3.03
16Levy NeneNordsjælland205640.480.161.283.6738%1.91
17Younes BakizSilkeborg IF2518990.470.331.092.7549%2.32
18Charly NouckViborg FF265800.470.161.093.2641%4.03
19Conrad HarderNordsjælland75870.460.460.924.7541%3.37
20Mads AggerSønderjyske Fodbold2615990.450.171.692.2042%2.08
21Mohamed TouréRanders FC2814120.450.191.152.3638%2.68
22Norman CampbellRanders FC2814870.420.061.212.1840%3.99
23I. DjantouSønderjyske Fodbold308650.420.000.731.7741%1.66
24Callum McCowattSilkeborg IF2512980.420.211.323.3341%3.74
25Yuito SuzukiBrøndby IF3226110.410.211.932.4137%3.79

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2024/25.