FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Kristall Máni Ingason

Sønderjyske Fodbold · Attacking Midfield

20
Kampe
1407
Minutter
1
Mål
1
Assists
6.79
Rating
Mål0.06 · 9. percentil · nr. 33 af 36Assists0.06 · 20. percentil · nr. 29 af 36Shots1.22 · 6. percentil · nr. 34 af 36Key passes1.60 · 69. percentil · nr. 12 af 36Big chances created0.26 · 49. percentil · nr. 19 af 36Accurate crosses1.09 · 74. percentil · nr. 10 af 36Passes in final third2.11 · 20. percentil · nr. 29 af 36Successful dribbles1.09 · 51. percentil · nr. 18 af 36Duels won40% · 20. percentil · nr. 29 af 36Ball recoveries3.45 · 49. percentil · nr. 19 af 36MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Kristall Máni Ingason
  • Mål9. percentil · nr. 33 af 36
    0.06
  • Assists20. percentil · nr. 29 af 36
    0.06
  • Shots6. percentil · nr. 34 af 36
    1.22
  • Key passes69. percentil · nr. 12 af 36
    1.60
  • Big chances created49. percentil · nr. 19 af 36
    0.26
  • Accurate crosses74. percentil · nr. 10 af 36
    1.09
  • Passes in final third20. percentil · nr. 29 af 36
    2.11
  • Successful dribbles51. percentil · nr. 18 af 36
    1.09
  • Duels won20. percentil · nr. 29 af 36
    40%
  • Ball recoveries49. percentil · nr. 19 af 36
    3.45

Percentil blandt 36 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 900 minutter i sæson 2024/25. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
2Patrick MortensenAGF3227130.660.000.602.3243%1.66
3Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.6048%1.69
4FranculinoFC Midtjylland2816990.580.161.113.2834%2.97
5German OnugkhaVejle Boldklub2920480.570.040.623.4349%1.27
6Jordan LarssonFC Københavnvs2313110.550.141.722.1343%2.47
7Benjamin NygrenNordsjællandvs3025550.530.071.662.8246%3.35
8Tonni AdamsenSilkeborg IF3326780.500.131.712.8639%2.32
9Frederik GytkjaerLyngby Boldklub2714420.500.120.871.9333%2.50
10Simen Bolkan NordliRanders FCvs3225240.500.462.752.3540%3.32
11Lirim QamiliSønderjyske Fodboldvs2620660.480.221.132.4041%3.18
12Younes BakizSilkeborg IFvs2518990.470.331.092.7549%2.32
13Mads AggerSønderjyske Fodboldvs2615990.450.171.692.2042%2.08
14Mohamed TouréRanders FC2814120.450.191.152.3638%2.68
15Norman CampbellRanders FCvs2814870.420.061.212.1840%3.99
16Callum McCowattSilkeborg IFvs2512980.420.211.323.3341%3.74
17Yuito SuzukiBrøndby IF3226110.410.211.932.4137%3.79
18Isak JensenViborg FFvs2719640.410.091.512.4345%3.62
19Mileta RajovićBrøndby IF2412100.370.151.123.0541%2.01
20Viktor ClaessonFC København2814570.370.251.792.2938%3.03
21M. OpokuLyngby Boldklubvs219820.370.000.823.1243%2.66
22Mohamed ElyounoussiFC København2720060.360.312.383.7745%4.17
23Oliver SørensenFC Midtjylland2823850.340.111.171.8540%4.42
24Sindre Walle EgeliNordsjællandvs3123970.340.191.433.7542%2.52
25Jakob VesterViborg FF2610980.330.000.571.7252%3.52

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2024/25.