FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Kristall Máni Ingason

Sønderjyske Fodbold · Attacking Midfield

20
Kampe
1407
Minutter
1
Mål
1
Assists
6.79
Rating
Mål0.06 · 8. percentil · nr. 38 af 41Assists0.06 · 15. percentil · nr. 35 af 41Shots1.22 · 5. percentil · nr. 39 af 41Key passes1.60 · 68. percentil · nr. 14 af 41Big chances created0.26 · 38. percentil · nr. 26 af 41Accurate crosses1.09 · 75. percentil · nr. 11 af 41Passes in final third2.11 · 18. percentil · nr. 34 af 41Successful dribbles1.09 · 43. percentil · nr. 24 af 41Duels won40% · 30. percentil · nr. 29 af 41Ball recoveries3.45 · 45. percentil · nr. 23 af 41MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Kristall Máni Ingason
  • Mål8. percentil · nr. 38 af 41
    0.06
  • Assists15. percentil · nr. 35 af 41
    0.06
  • Shots5. percentil · nr. 39 af 41
    1.22
  • Key passes68. percentil · nr. 14 af 41
    1.60
  • Big chances created38. percentil · nr. 26 af 41
    0.26
  • Accurate crosses75. percentil · nr. 11 af 41
    1.09
  • Passes in final third18. percentil · nr. 34 af 41
    2.11
  • Successful dribbles43. percentil · nr. 24 af 41
    1.09
  • Duels won30. percentil · nr. 29 af 41
    40%
  • Ball recoveries45. percentil · nr. 23 af 41
    3.45

Percentil blandt 41 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 900 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
2Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.6048%1.69
3Patrick MortensenBrøndby IF3929820.630.000.542.4444%1.57
4German OnugkhaVejle Boldklub2920480.570.040.623.4349%1.27
5FranculinoFC Midtjylland3219690.550.141.143.0233%3.11
6Benjamin NygrenNordsjællandvs3025550.530.071.662.8246%3.35
7Jordan LarssonFC Københavnvs2413800.520.201.702.0243%2.48
8Tonni AdamsenSilkeborg IF3326780.500.131.712.8639%2.32
9Simen Bolkan NordliRanders FCvs3225240.500.462.752.3540%3.32
10Frederik GytkjaerLyngby Boldklub3616450.490.110.821.9734%2.46
11Mohamed ElyounoussiFC København3627970.480.292.543.5746%4.05
12Lirim QamiliSønderjyske Fodboldvs2921570.460.211.132.3440%3.17
13Mads AggerSønderjyske Fodboldvs2615990.450.171.692.2042%2.08
14Mohamed TouréRanders FC2814120.450.191.152.3638%2.68
15Younes BakizSilkeborg IFvs3020270.440.311.152.8049%2.53
16Callum McCowattAGFvs3418730.430.241.493.0840%4.08
17Norman CampbellRanders FCvs2814870.420.061.212.1840%3.99
18Yuito SuzukiBrøndby IF3226110.410.211.932.4137%3.79
19Isak JensenViborg FFvs2719640.410.091.512.4345%3.62
20Charly NouckViborg FFvs3613250.410.201.703.1938%3.67
21Birger MelingFC København189530.380.091.130.6663%3.97
22Viktor ClaessonFC København2814570.370.251.792.2938%3.03
23M. OpokuLyngby Boldklubvs219820.370.000.823.1243%2.66
24Mileta RajovićFC Midtjylland2812420.360.221.162.9742%2.10
25Elies MahmoudRanders FCvs2312460.360.071.301.9551%6.57

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.