FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Simen Bolkan Nordli

Randers FC · Left Wing

32
Kampe
2524
Minutter
14
Mål
13
Assists
7.51
Rating
Mål0.50 · 95. percentil · nr. 4 af 60Assists0.46 · 95. percentil · nr. 4 af 60Shots2.35 · 56. percentil · nr. 27 af 60Key passes2.75 · 97. percentil · nr. 3 af 60Big chances created0.53 · 93. percentil · nr. 5 af 60Accurate crosses1.89 · 97. percentil · nr. 3 af 60Passes in final third3.74 · 69. percentil · nr. 19 af 60Successful dribbles0.93 · 32. percentil · nr. 41 af 60Duels won40% · 29. percentil · nr. 43 af 60Ball recoveries3.32 · 29. percentil · nr. 43 af 60MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Simen Bolkan Nordli
  • Mål95. percentil · nr. 4 af 60
    0.50
  • Assists95. percentil · nr. 4 af 60
    0.46
  • Shots56. percentil · nr. 27 af 60
    2.35
  • Key passes97. percentil · nr. 3 af 60
    2.75
  • Big chances created93. percentil · nr. 5 af 60
    0.53
  • Accurate crosses97. percentil · nr. 3 af 60
    1.89
  • Passes in final third69. percentil · nr. 19 af 60
    3.74
  • Successful dribbles32. percentil · nr. 41 af 60
    0.93
  • Duels won29. percentil · nr. 43 af 60
    40%
  • Ball recoveries29. percentil · nr. 43 af 60
    3.32

Percentil blandt 60 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 900 minutter i sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjylland5333120.790.161.142.9635%3.04
2Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
3Janni SerraAGF289310.680.001.552.7150%2.13
4Levy NeneNordsjælland4110830.660.251.504.0735%2.16
5Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.4948%1.55
6Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.4444%3.05
7German OnugkhaFC København3020570.570.040.613.4649%1.27
8Yonis NjohViborg FFvs2413110.550.070.892.1340%3.09
9Benjamin NygrenNordsjællandvs3025550.530.071.662.8246%3.35
10Jordan LarssonFC Københavnvs5636720.510.272.032.4542%3.19
11Patrick MortensenBrøndby IF7152890.510.000.712.3345%1.43
12Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
13Tonni AdamsenSilkeborg IF6452850.490.191.872.6139%2.21
14Frederik GytkjaerLyngby Boldklub3616450.490.110.821.9734%2.46
15Friday EtimFC Midtjylland2518510.490.191.462.9247%3.74
16Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
17Ola SolbakkenNordsjællandvs1811840.460.081.372.3639%0.68
18Mikkel DuelundVejle Boldklub3416160.450.060.842.9049%3.90
19Jona NiemiecOdense BK2710530.430.170.852.8241%2.22
20Lirim QamiliSønderjyske Fodboldvs5434140.420.161.002.5039%3.43
21Alexander LindNordsjælland2919490.420.181.392.5944%1.57
22Jacob Brøchner AmbækBrøndby IF3419580.410.000.742.5741%2.21
23Yuito SuzukiBrøndby IF3226110.410.211.932.4137%3.79
24Isak JensenViborg FFvs2719640.410.091.512.4345%3.62
25Callum McCowattAGFvs6643840.410.211.422.9647%4.19

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.