FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Mohamed Elyounoussi

FC København · Secondary Striker

30
Kampe
2230
Minutter
10
Mål
5
Assists
7.51
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1FranculinoFC Midtjyllandvs2714710.670.180.983.30
2Mohammed FuseiniRanders FCvs1612330.660.071.094.45
3Darío OsorioFC Midtjylland2312410.580.150.943.05
4Diogo GonçalvesFC København2212480.580.141.303.32
5German OnugkhaVejle Boldklubvs3124050.560.070.642.66
6Orri ÓskarssonFC Københavnvs2716250.550.221.112.94
7Roony BardghjiFC København2311760.540.002.072.53
8Yuito SuzukiBrøndby IFvs2615220.530.411.242.31
9Alexander LindSilkeborg IFvs2817790.510.150.911.97
10Andri GudjohnsenLyngby Boldklubvs2823490.500.040.963.03
11Mathias KvistgaardenBrøndby IFvs2415620.460.290.752.42
12Stefán Teitur ThórdarsonSilkeborg IF2817610.460.050.872.56
13Gue-sung ChoFC Midtjyllandvs3024460.440.151.182.43
14Nicolai VallysBrøndby IF3127060.430.271.301.80
15Patrick MortensenAGFvs3227330.430.130.862.11
16Marcus IngvartsenNordsjællandvs2819030.430.140.992.65
17Ohi OmoijuanfoBrøndby IFvs3121310.420.040.842.11
18Tobias ThomsenHvidovrevs3017060.420.110.792.90
19Andreas SchjelderupNordsjælland2619830.410.271.823.22
20Mohamed ElyounoussiFC København3022300.400.201.092.95
21Søren TengstedtSilkeborg IF179010.400.000.703.30
22Louicius DeedsonOdense BK2718390.390.050.692.79
23Tobias BechAGF3018760.380.101.252.54
24Isak JensenViborg FF2516910.370.111.122.50
25Ola BrynhildsenFC Midtjyllandvs2412950.350.000.691.81

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2023/24.