FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Júnior Brumado

FC Midtjylland · Centre Forward

21
Kampe
1136
Minutter
5
Mål
3
Assists
6.92
Rating
Mål0.40 · 68. percentil · nr. 7 af 20Assists0.24 · 89. percentil · nr. 3 af 20Shots2.61 · 63. percentil · nr. 8 af 20Shot accuracy45% · 68. percentil · nr. 7 af 20Key passes1.03 · 53. percentil · nr. 10 af 20Big chances created0.32 · 89. percentil · nr. 3 af 20Successful dribbles1.74 · 95. percentil · nr. 2 af 20Aerials won3.72 · 100. percentil · nr. 1 af 20Duels won48% · 95. percentil · nr. 2 af 20Ball recoveries4.04 · 100. percentil · nr. 1 af 20MålAssistsShotsShot accuracyKey passesBig chances createdSuccessful dribblesAerials wonDuels wonBall recoveries
Júnior Brumado
  • Mål68. percentil · nr. 7 af 20
    0.40
  • Assists89. percentil · nr. 3 af 20
    0.24
  • Shots63. percentil · nr. 8 af 20
    2.61
  • Shot accuracy68. percentil · nr. 7 af 20
    45%
  • Key passes53. percentil · nr. 10 af 20
    1.03
  • Big chances created89. percentil · nr. 3 af 20
    0.32
  • Successful dribbles95. percentil · nr. 2 af 20
    1.74
  • Aerials won100. percentil · nr. 1 af 20
    3.72
  • Duels won95. percentil · nr. 2 af 20
    48%
  • Ball recoveries100. percentil · nr. 1 af 20
    4.04

Percentil blandt 20 angribere med mindst 900 minutter i sæson 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjyllandvs2113431.140.201.142.8839%2.95
2Youssoufa MoukokoFC Københavnvs2412060.670.151.273.8146%3.13
3Valdemar ByskovFC Midtjylland2810960.570.252.382.4643%7.47
4Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodbold149520.570.191.321.4244%3.12
5Jordan LarssonFC København3222920.510.312.242.7142%3.61
6Tonni AdamsenSilkeborg IFvs3126070.480.242.042.3540%2.11
7Jona NiemiecOdense BKvs259490.470.190.662.8540%2.18
8Sho FukudaBrøndby IF239690.460.091.112.3247%3.72
9Ola SolbakkenNordsjælland1711710.460.081.382.3840%0.69
10Mikkel DuelundVejle Boldklub2515640.460.060.812.7048%3.68
11Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
12Viktor ClaessonFC Københavnvs2912600.430.071.072.5742%2.36
13Sofus JohannesenFredericia2212740.420.140.992.9049%4.59
14Alexander LindNordsjællandvs1813160.410.211.232.6045%1.37
15Tobias BechAGF3227130.400.131.093.1542%3.42
16Oscar BuchFredericia2213580.400.070.862.1942%5.04
17Aral ŞimşirFC Midtjylland3120400.400.663.222.4344%3.57
18Júnior BrumadoFC Midtjylland2111360.400.241.032.6148%4.04
19Fiete ArpOdense BK3022780.400.162.172.2144%4.46
20Callum McCowattSilkeborg IF3225110.390.181.362.8752%4.27
21Noah GanausOdense BKvs3226090.380.141.102.2138%2.24
22Jacob Brøchner AmbækBrøndby IFvs2617370.360.000.782.6941%2.07
23Friday EtimFredericiavs1512410.360.071.602.6845%3.77
24Lirim QamiliSønderjyske Fodbold2512570.360.070.792.7937%3.87
25Patrick MortensenAGFvs3223070.350.000.942.1845%1.25

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2025/26.