FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Felix Beijmo

FC København · Centre Back

55
Kampe
4675
Minutter
3
Mål
8
Assists
7.05
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Andreas SchjelderupNordsjælland1712540.720.001.221.72
2Diogo GonçalvesFC København169120.690.101.683.55
3Gustav IsaksenFC Midtjylland3225350.640.181.883.27
4Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.60
5Mathias KvistgaardenBrøndby IF6035500.610.231.043.40
6Patrick MortensenBrøndby IF7157860.580.020.682.27
7German OnugkhaVejle Boldklub2920480.570.040.623.43
8Ohi OmoijuanfoBrøndby IF2820610.570.040.612.66
9FranculinoFC Midtjylland3219690.550.141.143.02
10Jay-Roy GrotOdense BK1914860.550.120.912.42
11Jordan LarssonFC København3620150.540.131.472.23
12Emmanuel SabbiOdense BK1913590.530.261.132.78
13Anders DreyerFC Midtjylland1613770.520.071.632.03
14Tonni AdamsenSilkeborg IF6243250.520.101.603.06
15Benjamin NygrenNordsjælland6233120.490.081.582.77
16Mohamed ElyounoussiFC København3627970.480.292.543.57
17Bashkim KadriiOdense BK2514940.480.180.842.83
18Mads AggerSønderjyske Fodbold2615990.450.171.692.20
19Mohamed TouréRanders FC2814120.450.191.152.36
20Lirim QamiliSønderjyske Fodbold4322300.440.201.212.34
21Callum McCowattAGF3418730.430.241.493.08
22Simen Bolkan NordliRanders FC4633380.430.382.512.35
23Ernest NuamahNordsjælland3025370.430.141.212.70
24Norman CampbellRanders FC2814870.420.061.212.18
25Viktor ClaessonFC København5840580.420.181.531.82

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2022/23, 2024/25 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.