FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Felix Beijmo

AGF · Centre Back

63
Kampe
5325
Minutter
4
Mål
9
Assists
7.13
Rating
Mål0.07 · 57. percentil · nr. 24 af 55Assists0.15 · 96. percentil · nr. 3 af 55Pass accuracy84% · 11. percentil · nr. 49 af 55Long balls won2.99 · 30. percentil · nr. 39 af 55Tackles won0.81 · 46. percentil · nr. 30 af 55Interceptions0.96 · 26. percentil · nr. 41 af 55Clearances2.77 · 6. percentil · nr. 52 af 55Aerials won0.63 · 0. percentil · nr. 55 af 55Duels won51% · 7. percentil · nr. 51 af 55Dribbled past0.47 · 37. percentil · nr. 35 af 55MålAssistsPass accuracyLong balls wonTackles wonInterceptionsClearancesAerials wonDuels wonDribbled past ↓
Felix Beijmo
  • Mål57. percentil · nr. 24 af 55
    0.07
  • Assists96. percentil · nr. 3 af 55
    0.15
  • Pass accuracy11. percentil · nr. 49 af 55
    84%
  • Long balls won30. percentil · nr. 39 af 55
    2.99
  • Tackles won46. percentil · nr. 30 af 55
    0.81
  • Interceptions26. percentil · nr. 41 af 55
    0.96
  • Clearances6. percentil · nr. 52 af 55
    2.77
  • Aerials won0. percentil · nr. 55 af 55
    0.63
  • Duels won7. percentil · nr. 51 af 55
    51%
  • Dribbled pastlavere er bedre37. percentil · nr. 35 af 55
    0.47

Percentil blandt 55 midterforsvarere med mindst 900 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjylland4930420.830.181.123.1136%2.96
2Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
3Levy NeneNordsjælland4010190.710.261.413.8935%2.03
4Youssoufa MoukokoFC København2412060.670.151.273.8146%3.13
5Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.4948%1.55
6German OnugkhaFC København3020570.570.040.613.4649%1.27
7Yonis NjohViborg FF2413110.550.070.892.1340%3.09
8Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
9Jordan LarssonFC København5536030.520.252.052.5042%3.20
10Patrick MortensenAGF6450200.520.000.752.2644%1.47
11Frederik GytkjaerLyngby Boldklub2714420.500.120.871.9333%2.50
12Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
13Tonni AdamsenSilkeborg IF6452850.490.191.872.6139%2.21
14Jona NiemiecOdense BK259490.470.190.662.8540%2.18
15Sho FukudaBrøndby IF239690.460.091.112.3247%3.72
16Ola SolbakkenNordsjælland1711710.460.081.382.3840%0.69
17Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
18Mikkel DuelundVejle Boldklub3416160.450.060.842.9049%3.90
19Lirim QamiliSønderjyske Fodbold5133230.430.161.002.5540%3.44
20Sofus JohannesenFredericia2312750.420.140.992.8950%4.59
21Yuito SuzukiBrøndby IF3226110.410.211.932.4137%3.79
22Isak JensenViborg FF2719640.410.091.512.4345%3.62
23Valdemar ByskovFC Midtjylland5020160.400.222.142.3748%6.74
24Callum McCowattSilkeborg IF5738090.400.191.353.0249%4.09
25Oscar BuchFredericia2213580.400.070.862.1942%5.04

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2025/26, lagt sammen til én linje pr. spiller.