FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Benjamin Nygren

Nordsjælland · Attacking Midfield

82
Kampe
4117
Minutter
24
Mål
4
Assists
7.26
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1FranculinoFC Midtjylland8047830.750.171.093.07
2Levy NeneNordsjælland4110830.660.251.504.07
3Mohammed FuseiniRanders FC1612330.660.071.094.45
4Diogo GonçalvesFC Københavnvs3821600.630.131.463.42
5Orri ÓskarssonFC København3821730.620.170.993.02
6Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.49
7Conrad HarderNordsjælland3111820.610.230.845.10
8Gustav IsaksenFC Midtjyllandvs3426940.600.171.873.31
9Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.44
10Janni SerraAGF4713890.580.061.232.33
11German OnugkhaFC København6144620.560.060.633.03
12Mathias KvistgaardenBrøndby IF8451120.560.250.953.10
13Yonis NjohViborg FFvs2413110.550.070.892.13
14Wahid FaghirVejle Boldklub329850.550.090.553.11
15Ernest NuamahNordsjællandvs3428010.550.161.192.70
16Emmanuel SabbiOdense BKvs1913590.530.261.132.78
17Andreas SchjelderupNordsjællandvs4332370.530.171.582.64
18Benjamin NygrenNordsjælland8241170.520.091.462.65
19Anders DreyerFC Midtjyllandvs1613770.520.071.632.03
20Andri GudjohnsenLyngby Boldklub2823490.500.040.963.03
21Ohi OmoijuanfoBrøndby IF5941920.490.040.732.38
22Patrick MortensenBrøndby IF135108260.490.040.782.21
23Friday EtimFC Midtjylland2518510.490.191.462.92
24Alexander LindNordsjælland7138980.480.161.182.36
25Jordan LarssonFC Københavnvs9152220.480.191.762.57

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2022/23, 2023/24, 2024/25, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.