FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Benjamin Nygren

Nordsjælland · Attacking Midfield

30
Kampe
2555
Minutter
15
Mål
2
Assists
7.44
Rating
Mål0.53 · 97. percentil · nr. 2 af 36Assists0.07 · 23. percentil · nr. 28 af 36Shots2.82 · 83. percentil · nr. 7 af 36Key passes1.66 · 71. percentil · nr. 11 af 36Big chances created0.21 · 37. percentil · nr. 23 af 36Accurate crosses0.32 · 31. percentil · nr. 25 af 36Passes in final third3.59 · 66. percentil · nr. 13 af 36Successful dribbles0.74 · 23. percentil · nr. 28 af 36Duels won46% · 66. percentil · nr. 13 af 36Ball recoveries3.35 · 46. percentil · nr. 20 af 36MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Benjamin Nygren
  • Mål97. percentil · nr. 2 af 36
    0.53
  • Assists23. percentil · nr. 28 af 36
    0.07
  • Shots83. percentil · nr. 7 af 36
    2.82
  • Key passes71. percentil · nr. 11 af 36
    1.66
  • Big chances created37. percentil · nr. 23 af 36
    0.21
  • Accurate crosses31. percentil · nr. 25 af 36
    0.32
  • Passes in final third66. percentil · nr. 13 af 36
    3.59
  • Successful dribbles23. percentil · nr. 28 af 36
    0.74
  • Duels won66. percentil · nr. 13 af 36
    46%
  • Ball recoveries46. percentil · nr. 20 af 36
    3.35

Percentil blandt 36 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 900 minutter i sæson 2024/25. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
2Patrick MortensenAGF3227130.660.000.602.3243%1.66
3Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.6048%1.69
4FranculinoFC Midtjylland2816990.580.161.113.2834%2.97
5German OnugkhaVejle Boldklub2920480.570.040.623.4349%1.27
6Jordan LarssonFC Københavnvs2313110.550.141.722.1343%2.47
7Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
8Tonni AdamsenSilkeborg IF3326780.500.131.712.8639%2.32
9Frederik GytkjaerLyngby Boldklub2714420.500.120.871.9333%2.50
10Simen Bolkan NordliRanders FCvs3225240.500.462.752.3540%3.32
11Lirim QamiliSønderjyske Fodboldvs2620660.480.221.132.4041%3.18
12Younes BakizSilkeborg IFvs2518990.470.331.092.7549%2.32
13Mads AggerSønderjyske Fodboldvs2615990.450.171.692.2042%2.08
14Mohamed TouréRanders FC2814120.450.191.152.3638%2.68
15Norman CampbellRanders FCvs2814870.420.061.212.1840%3.99
16Callum McCowattSilkeborg IFvs2512980.420.211.323.3341%3.74
17Yuito SuzukiBrøndby IF3226110.410.211.932.4137%3.79
18Isak JensenViborg FFvs2719640.410.091.512.4345%3.62
19Mileta RajovićBrøndby IF2412100.370.151.123.0541%2.01
20Viktor ClaessonFC København2814570.370.251.792.2938%3.03
21M. OpokuLyngby Boldklubvs219820.370.000.823.1243%2.66
22Mohamed ElyounoussiFC København2720060.360.312.383.7745%4.17
23Oliver SørensenFC Midtjylland2823850.340.111.171.8540%4.42
24Sindre Walle EgeliNordsjællandvs3123970.340.191.433.7542%2.52
25Jakob VesterViborg FF2610980.330.000.571.7252%3.52

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2024/25.