FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Benjamin Nygren

Nordsjælland · Attacking Midfield

82
Kampe
4117
Minutter
24
Mål
4
Assists
7.26
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Mohammed FuseiniRanders FC1612330.660.071.094.45
2Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.60
3Diogo GonçalvesFC Københavnvs3821600.630.131.463.42
4Orri ÓskarssonFC København3821730.620.170.993.02
5Conrad HarderNordsjælland3111820.610.230.845.10
6FranculinoFC Midtjylland5934400.600.161.073.14
7Gustav IsaksenFC Midtjyllandvs3426940.600.171.873.31
8German OnugkhaVejle Boldklub6044530.570.060.633.01
9Mathias KvistgaardenBrøndby IF8451120.560.250.953.10
10Ernest NuamahNordsjællandvs3428010.550.161.192.70
11Jay-Roy GrotOdense BK1914860.550.120.912.42
12Emmanuel SabbiOdense BKvs1913590.530.261.132.78
13Andreas SchjelderupNordsjællandvs4332370.530.171.582.64
14Patrick MortensenBrøndby IF10385190.530.050.742.22
15Benjamin NygrenNordsjælland8241170.520.091.462.65
16Anders DreyerFC Midtjyllandvs1613770.520.071.632.03
17Alexander LindNordsjælland5325820.520.141.152.23
18Andri GudjohnsenLyngby Boldklub2823490.500.040.963.03
19Ohi OmoijuanfoBrøndby IF5941920.490.040.732.38
20Jordan LarssonFC Københavnvs5929300.460.091.382.46
21Yuito SuzukiBrøndby IF5841330.460.281.682.37
22Mads AggerSønderjyske Fodboldvs2615990.450.171.692.20
23Mohamed ElyounoussiFC København6650270.450.251.903.29
24Roony BardghjiFC Københavnvs4820120.450.041.922.95
25Mohamed TouréRanders FC2814120.450.191.152.36

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2022/23, 2023/24, 2024/25 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.