FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Lirim Qamili

Sønderjyske Fodbold · Right Wing

28
Kampe
1348
Minutter
5
Mål
1
Assists
6.66
Rating
Mål0.33 · 71. percentil · nr. 12 af 39Assists0.07 · 8. percentil · nr. 36 af 39Shots2.67 · 79. percentil · nr. 9 af 39Key passes0.80 · 0. percentil · nr. 39 af 39Big chances created0.13 · 18. percentil · nr. 32 af 39Accurate crosses0.60 · 55. percentil · nr. 18 af 39Passes in final third2.34 · 32. percentil · nr. 27 af 39Successful dribbles0.40 · 5. percentil · nr. 37 af 39Duels won36% · 5. percentil · nr. 37 af 39Ball recoveries3.81 · 47. percentil · nr. 21 af 39MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Lirim Qamili
  • Mål71. percentil · nr. 12 af 39
    0.33
  • Assists8. percentil · nr. 36 af 39
    0.07
  • Shots79. percentil · nr. 9 af 39
    2.67
  • Key passes0. percentil · nr. 39 af 39
    0.80
  • Big chances created18. percentil · nr. 32 af 39
    0.13
  • Accurate crosses55. percentil · nr. 18 af 39
    0.60
  • Passes in final third32. percentil · nr. 27 af 39
    2.34
  • Successful dribbles5. percentil · nr. 37 af 39
    0.40
  • Duels won5. percentil · nr. 37 af 39
    36%
  • Ball recoveries47. percentil · nr. 21 af 39
    3.81

Percentil blandt 39 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 900 minutter i sæsonerne 2025/26 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjylland2516131.000.171.172.6237%3.12
2Janni SerraAGF289310.680.001.552.7150%2.13
3Oliver RossSilkeborg IFvs2310570.600.171.192.6448%3.75
4Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.4444%3.05
5Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodboldvs149520.570.191.321.4244%3.12
6Valdemar ByskovFC Midtjylland3212950.560.352.362.5044%7.30
7Jordan LarssonFC Københavnvs3323610.500.342.212.6342%3.58
8Friday EtimFC Midtjylland2518510.490.191.462.9247%3.74
9Tonni AdamsenSilkeborg IF3126070.480.242.042.3540%2.11
10Alexander LindNordsjælland2617470.460.211.442.5844%1.65
11Mikkel DuelundVejle Boldklub2515640.460.060.812.7048%3.68
12Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
13Ola SolbakkenNordsjællandvs1811840.460.081.372.3639%0.68
14Viktor ClaessonFC København2912600.430.071.072.5742%2.36
15Jona NiemiecOdense BK2710530.430.170.852.8241%2.22
16Jacob Brøchner AmbækBrøndby IF3219430.420.000.742.5942%2.18
17Callum McCowattAGFvs4130860.410.201.462.8050%4.37
18Mohamed ElyounoussiFC København3830960.410.322.302.9449%3.84
19Oscar BuchFredericiavs2213580.400.070.862.1942%5.04
20Aral ŞimşirFC Midtjyllandvs3120400.400.663.222.4344%3.57
21Júnior BrumadoFC Midtjylland2111360.400.241.032.6148%4.04
22Fiete ArpOdense BKvs3827770.390.132.072.3743%4.47
23Viktor DadasonFC København249580.380.091.502.6343%2.82
24Olti HyseniBrøndby IFvs4121720.370.331.573.1943%4.77
25Patrick MortensenBrøndby IF3925760.350.000.842.3447%1.19

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.