FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Pantelis Hatzidiakos

FC København · Centre Back

24
Kampe
2154
Minutter
1
Mål
2
Assists
7.16
Rating
Mål0.04 · 49. percentil · nr. 23 af 44Assists0.08 · 81. percentil · nr. 9 af 44Pass accuracy91% · 67. percentil · nr. 15 af 44Long balls won3.80 · 49. percentil · nr. 23 af 44Tackles won0.92 · 63. percentil · nr. 17 af 44Interceptions0.92 · 21. percentil · nr. 35 af 44Clearances4.89 · 42. percentil · nr. 26 af 44Aerials won1.38 · 23. percentil · nr. 34 af 44Duels won64% · 88. percentil · nr. 6 af 43Dribbled past0.21 · 88. percentil · nr. 6 af 44MålAssistsPass accuracyLong balls wonTackles wonInterceptionsClearancesAerials wonDuels wonDribbled past ↓
Pantelis Hatzidiakos
  • Mål49. percentil · nr. 23 af 44
    0.04
  • Assists81. percentil · nr. 9 af 44
    0.08
  • Pass accuracy67. percentil · nr. 15 af 44
    91%
  • Long balls won49. percentil · nr. 23 af 44
    3.80
  • Tackles won63. percentil · nr. 17 af 44
    0.92
  • Interceptions21. percentil · nr. 35 af 44
    0.92
  • Clearances42. percentil · nr. 26 af 44
    4.89
  • Aerials won23. percentil · nr. 34 af 44
    1.38
  • Duels won88. percentil · nr. 6 af 43
    64%
  • Dribbled pastlavere er bedre88. percentil · nr. 6 af 44
    0.21

Percentil blandt 44 midterforsvarere med mindst 900 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
2Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.6048%1.69
3Patrick MortensenBrøndby IF3929820.630.000.542.4444%1.57
4German OnugkhaVejle Boldklub2920480.570.040.623.4349%1.27
5FranculinoFC Midtjylland3219690.550.141.143.0233%3.11
6Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
7Jordan LarssonFC København2413800.520.201.702.0243%2.48
8Tonni AdamsenSilkeborg IF3326780.500.131.712.8639%2.32
9Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
10Frederik GytkjaerLyngby Boldklub3616450.490.110.821.9734%2.46
11Mohamed ElyounoussiFC København3627970.480.292.543.5746%4.05
12Lirim QamiliSønderjyske Fodbold2921570.460.211.132.3440%3.17
13Mads AggerSønderjyske Fodbold2615990.450.171.692.2042%2.08
14Mohamed TouréRanders FC2814120.450.191.152.3638%2.68
15Younes BakizSilkeborg IF3020270.440.311.152.8049%2.53
16Callum McCowattAGF3418730.430.241.493.0840%4.08
17Norman CampbellRanders FC2814870.420.061.212.1840%3.99
18Yuito SuzukiBrøndby IF3226110.410.211.932.4137%3.79
19Isak JensenViborg FF2719640.410.091.512.4345%3.62
20Charly NouckViborg FF3613250.410.201.703.1938%3.67
21Birger MelingFC København189530.380.091.130.6663%3.97
22Viktor ClaessonFC København2814570.370.251.792.2938%3.03
23M. OpokuLyngby Boldklub219820.370.000.823.1243%2.66
24Mileta RajovićFC Midtjylland2812420.360.221.162.9742%2.10
25Elies MahmoudRanders FC2312460.360.071.301.9551%6.57

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.