FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Jordan Larsson

FC København · Right Wing

55
Kampe
3603
Minutter
21
Mål
10
Assists
7.21
Rating
Mål0.52 · 96. percentil · nr. 3 af 54Assists0.25 · 85. percentil · nr. 9 af 54Shots2.50 · 74. percentil · nr. 15 af 54Key passes2.05 · 85. percentil · nr. 9 af 54Big chances created0.35 · 70. percentil · nr. 17 af 54Accurate crosses1.00 · 77. percentil · nr. 13 af 54Passes in final third2.82 · 51. percentil · nr. 27 af 54Successful dribbles1.02 · 42. percentil · nr. 32 af 54Duels won42% · 47. percentil · nr. 29 af 54Ball recoveries3.20 · 28. percentil · nr. 39 af 54MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Jordan Larsson
  • Mål96. percentil · nr. 3 af 54
    0.52
  • Assists85. percentil · nr. 9 af 54
    0.25
  • Shots74. percentil · nr. 15 af 54
    2.50
  • Key passes85. percentil · nr. 9 af 54
    2.05
  • Big chances created70. percentil · nr. 17 af 54
    0.35
  • Accurate crosses77. percentil · nr. 13 af 54
    1.00
  • Passes in final third51. percentil · nr. 27 af 54
    2.82
  • Successful dribbles42. percentil · nr. 32 af 54
    1.02
  • Duels won47. percentil · nr. 29 af 54
    42%
  • Ball recoveries28. percentil · nr. 39 af 54
    3.20

Percentil blandt 54 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 900 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjylland4930420.830.181.123.1136%2.96
2Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
3Levy NeneNordsjælland4010190.710.261.413.8935%2.03
4Youssoufa MoukokoFC København2412060.670.151.273.8146%3.13
5Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.4948%1.55
6German OnugkhaFC København3020570.570.040.613.4649%1.27
7Yonis NjohViborg FFvs2413110.550.070.892.1340%3.09
8Benjamin NygrenNordsjællandvs3025550.530.071.662.8246%3.35
9Jordan LarssonFC København5536030.520.252.052.5042%3.20
10Patrick MortensenAGF6450200.520.000.752.2644%1.47
11Frederik GytkjaerLyngby Boldklub2714420.500.120.871.9333%2.50
12Simen Bolkan NordliRanders FCvs3225240.500.462.752.3540%3.32
13Tonni AdamsenSilkeborg IF6452850.490.191.872.6139%2.21
14Jona NiemiecOdense BK259490.470.190.662.8540%2.18
15Sho FukudaBrøndby IFvs239690.460.091.112.3247%3.72
16Ola SolbakkenNordsjællandvs1711710.460.081.382.3840%0.69
17Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
18Mikkel DuelundVejle Boldklub3416160.450.060.842.9049%3.90
19Lirim QamiliSønderjyske Fodboldvs5133230.430.161.002.5540%3.44
20Sofus JohannesenFredericia2312750.420.140.992.8950%4.59
21Yuito SuzukiBrøndby IF3226110.410.211.932.4137%3.79
22Isak JensenViborg FFvs2719640.410.091.512.4345%3.62
23Valdemar ByskovFC Midtjylland5020160.400.222.142.3748%6.74
24Callum McCowattSilkeborg IFvs5738090.400.191.353.0249%4.09
25Oscar BuchFredericiavs2213580.400.070.862.1942%5.04

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2025/26, lagt sammen til én linje pr. spiller.