FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Noah Ganaus

Odense BK · Centre Forward

32
Kampe
2609
Minutter
11
Mål
4
Assists
6.96
Rating
Mål0.38 · 63. percentil · nr. 8 af 20Assists0.14 · 53. percentil · nr. 10 af 20Shots2.21 · 21. percentil · nr. 16 af 20Shot accuracy53% · 84. percentil · nr. 3 af 20Key passes1.10 · 63. percentil · nr. 8 af 20Big chances created0.28 · 74. percentil · nr. 6 af 20Successful dribbles0.59 · 26. percentil · nr. 15 af 20Aerials won1.28 · 42. percentil · nr. 12 af 20Duels won38% · 21. percentil · nr. 16 af 20Ball recoveries2.24 · 42. percentil · nr. 12 af 20MålAssistsShotsShot accuracyKey passesBig chances createdSuccessful dribblesAerials wonDuels wonBall recoveries
Noah Ganaus
  • Mål63. percentil · nr. 8 af 20
    0.38
  • Assists53. percentil · nr. 10 af 20
    0.14
  • Shots21. percentil · nr. 16 af 20
    2.21
  • Shot accuracy84. percentil · nr. 3 af 20
    53%
  • Key passes63. percentil · nr. 8 af 20
    1.10
  • Big chances created74. percentil · nr. 6 af 20
    0.28
  • Successful dribbles26. percentil · nr. 15 af 20
    0.59
  • Aerials won42. percentil · nr. 12 af 20
    1.28
  • Duels won21. percentil · nr. 16 af 20
    38%
  • Ball recoveries42. percentil · nr. 12 af 20
    2.24

Percentil blandt 20 angribere med mindst 900 minutter i sæson 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjyllandvs2113431.140.201.142.8839%2.95
2Youssoufa MoukokoFC Københavnvs2412060.670.151.273.8146%3.13
3Valdemar ByskovFC Midtjylland2810960.570.252.382.4643%7.47
4Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodbold149520.570.191.321.4244%3.12
5Jordan LarssonFC København3222920.510.312.242.7142%3.61
6Tonni AdamsenSilkeborg IFvs3126070.480.242.042.3540%2.11
7Jona NiemiecOdense BKvs259490.470.190.662.8540%2.18
8Sho FukudaBrøndby IF239690.460.091.112.3247%3.72
9Ola SolbakkenNordsjælland1711710.460.081.382.3840%0.69
10Mikkel DuelundVejle Boldklub2515640.460.060.812.7048%3.68
11Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
12Viktor ClaessonFC Københavnvs2912600.430.071.072.5742%2.36
13Sofus JohannesenFredericia2212740.420.140.992.9049%4.59
14Alexander LindNordsjællandvs1813160.410.211.232.6045%1.37
15Tobias BechAGF3227130.400.131.093.1542%3.42
16Oscar BuchFredericia2213580.400.070.862.1942%5.04
17Aral ŞimşirFC Midtjylland3120400.400.663.222.4344%3.57
18Júnior BrumadoFC Midtjyllandvs2111360.400.241.032.6148%4.04
19Fiete ArpOdense BK3022780.400.162.172.2144%4.46
20Callum McCowattSilkeborg IF3225110.390.181.362.8752%4.27
21Noah GanausOdense BK3226090.380.141.102.2138%2.24
22Jacob Brøchner AmbækBrøndby IFvs2617370.360.000.782.6941%2.07
23Friday EtimFredericiavs1512410.360.071.602.6845%3.77
24Lirim QamiliSønderjyske Fodbold2512570.360.070.792.7937%3.87
25Patrick MortensenAGFvs3223070.350.000.942.1845%1.25

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2025/26.