FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Felix Beijmo

FC København · Centre Back

73
Kampe
6225
Minutter
5
Mål
10
Assists
7.12
Rating
Mål0.07 · 66. percentil · nr. 22 af 62Assists0.14 · 95. percentil · nr. 4 af 62Pass accuracy85% · 28. percentil · nr. 45 af 62Long balls won2.98 · 33. percentil · nr. 42 af 62Tackles won0.82 · 48. percentil · nr. 33 af 62Interceptions1.04 · 36. percentil · nr. 40 af 62Clearances3.01 · 8. percentil · nr. 57 af 62Aerials won0.64 · 0. percentil · nr. 62 af 62Duels won52% · 16. percentil · nr. 52 af 62Dribbled past0.52 · 30. percentil · nr. 44 af 62MålAssistsPass accuracyLong balls wonTackles wonInterceptionsClearancesAerials wonDuels wonDribbled past ↓
Felix Beijmo
  • Mål66. percentil · nr. 22 af 62
    0.07
  • Assists95. percentil · nr. 4 af 62
    0.14
  • Pass accuracy28. percentil · nr. 45 af 62
    85%
  • Long balls won33. percentil · nr. 42 af 62
    2.98
  • Tackles won48. percentil · nr. 33 af 62
    0.82
  • Interceptions36. percentil · nr. 40 af 62
    1.04
  • Clearances8. percentil · nr. 57 af 62
    3.01
  • Aerials won0. percentil · nr. 62 af 62
    0.64
  • Duels won16. percentil · nr. 52 af 62
    52%
  • Dribbled pastlavere er bedre30. percentil · nr. 44 af 62
    0.52

Percentil blandt 62 midterforsvarere med mindst 900 minutter i sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjylland5333120.790.161.142.9635%3.04
2Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
3Janni SerraAGF289310.680.001.552.7150%2.13
4Levy NeneNordsjælland4110830.660.251.504.0735%2.16
5Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.4948%1.55
6Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.4444%3.05
7German OnugkhaFC København3020570.570.040.613.4649%1.27
8Yonis NjohViborg FF2413110.550.070.892.1340%3.09
9Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
10Jordan LarssonFC København5636720.510.272.032.4542%3.19
11Patrick MortensenBrøndby IF7152890.510.000.712.3345%1.43
12Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
13Tonni AdamsenSilkeborg IF6452850.490.191.872.6139%2.21
14Frederik GytkjaerLyngby Boldklub3616450.490.110.821.9734%2.46
15Friday EtimFC Midtjylland2518510.490.191.462.9247%3.74
16Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
17Ola SolbakkenNordsjælland1811840.460.081.372.3639%0.68
18Mikkel DuelundVejle Boldklub3416160.450.060.842.9049%3.90
19Jona NiemiecOdense BK2710530.430.170.852.8241%2.22
20Lirim QamiliSønderjyske Fodbold5434140.420.161.002.5039%3.43
21Alexander LindNordsjælland2919490.420.181.392.5944%1.57
22Jacob Brøchner AmbækBrøndby IF3419580.410.000.742.5741%2.21
23Yuito SuzukiBrøndby IF3226110.410.211.932.4137%3.79
24Isak JensenViborg FF2719640.410.091.512.4345%3.62
25Callum McCowattAGF6643840.410.211.422.9647%4.19

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.