FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Mohamed Touré

Randers FC · Centre Forward

45
Kampe
2551
Minutter
11
Mål
6
Assists
6.94
Rating
Mål0.39 · 51. percentil · nr. 18 af 38Assists0.21 · 84. percentil · nr. 7 af 38Shots2.43 · 46. percentil · nr. 21 af 38Shot accuracy52% · 97. percentil · nr. 2 af 38Key passes1.31 · 62. percentil · nr. 15 af 38Big chances created0.21 · 51. percentil · nr. 19 af 38Successful dribbles1.13 · 70. percentil · nr. 12 af 38Aerials won0.85 · 19. percentil · nr. 31 af 38Duels won41% · 46. percentil · nr. 21 af 38Ball recoveries2.26 · 49. percentil · nr. 20 af 38MålAssistsShotsShot accuracyKey passesBig chances createdSuccessful dribblesAerials wonDuels wonBall recoveries
Mohamed Touré
  • Mål51. percentil · nr. 18 af 38
    0.39
  • Assists84. percentil · nr. 7 af 38
    0.21
  • Shots46. percentil · nr. 21 af 38
    2.43
  • Shot accuracy97. percentil · nr. 2 af 38
    52%
  • Key passes62. percentil · nr. 15 af 38
    1.31
  • Big chances created51. percentil · nr. 19 af 38
    0.21
  • Successful dribbles70. percentil · nr. 12 af 38
    1.13
  • Aerials won19. percentil · nr. 31 af 38
    0.85
  • Duels won46. percentil · nr. 21 af 38
    41%
  • Ball recoveries49. percentil · nr. 20 af 38
    2.26

Percentil blandt 38 angribere med mindst 900 minutter i sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjyllandvs5333120.790.161.142.9635%3.04
2Mathias KvistgaardenBrøndby IFvs2920240.760.220.843.6045%1.91
3Janni SerraAGFvs289310.680.001.552.7150%2.13
4Levy NeneNordsjællandvs4110830.660.251.504.0735%2.16
5Adam BuksaFC Midtjyllandvs2719110.610.050.853.4948%1.55
6Youssoufa MoukokoFC Københavnvs2613860.580.131.233.4444%3.05
7German OnugkhaFC Københavnvs3020570.570.040.613.4649%1.27
8Yonis NjohViborg FF2413110.550.070.892.1340%3.09
9Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
10Jordan LarssonFC København5636720.510.272.032.4542%3.19
11Patrick MortensenBrøndby IFvs7152890.510.000.712.3345%1.43
12Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
13Tonni AdamsenSilkeborg IFvs6452850.490.191.872.6139%2.21
14Frederik GytkjaerLyngby Boldklubvs3616450.490.110.821.9734%2.46
15Friday EtimFC Midtjyllandvs2518510.490.191.462.9247%3.74
16Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
17Ola SolbakkenNordsjælland1811840.460.081.372.3639%0.68
18Mikkel DuelundVejle Boldklub3416160.450.060.842.9049%3.90
19Jona NiemiecOdense BKvs2710530.430.170.852.8241%2.22
20Lirim QamiliSønderjyske Fodbold5434140.420.161.002.5039%3.43
21Alexander LindNordsjællandvs2919490.420.181.392.5944%1.57
22Jacob Brøchner AmbækBrøndby IFvs3419580.410.000.742.5741%2.21
23Yuito SuzukiBrøndby IFvs3226110.410.211.932.4137%3.79
24Isak JensenViborg FF2719640.410.091.512.4345%3.62
25Callum McCowattAGF6643840.410.211.422.9647%4.19

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.