FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Yuito Suzuki

Brøndby IF · Secondary Striker

32
Kampe
2611
Minutter
12
Mål
6
Assists
7.45
Rating
Mål0.41 · 55. percentil · nr. 10 af 21Assists0.21 · 65. percentil · nr. 8 af 21Shots2.41 · 40. percentil · nr. 13 af 21Shot accuracy41% · 63. percentil · nr. 8 af 20Key passes1.93 · 95. percentil · nr. 2 af 21Big chances created0.31 · 60. percentil · nr. 9 af 21Successful dribbles1.17 · 70. percentil · nr. 7 af 21Aerials won0.41 · 0. percentil · nr. 21 af 21Duels won37% · 20. percentil · nr. 17 af 21Ball recoveries3.79 · 95. percentil · nr. 2 af 21MålAssistsShotsShot accuracyKey passesBig chances createdSuccessful dribblesAerials wonDuels wonBall recoveries
Yuito Suzuki
  • Mål55. percentil · nr. 10 af 21
    0.41
  • Assists65. percentil · nr. 8 af 21
    0.21
  • Shots40. percentil · nr. 13 af 21
    2.41
  • Shot accuracy63. percentil · nr. 8 af 20
    41%
  • Key passes95. percentil · nr. 2 af 21
    1.93
  • Big chances created60. percentil · nr. 9 af 21
    0.31
  • Successful dribbles70. percentil · nr. 7 af 21
    1.17
  • Aerials won0. percentil · nr. 21 af 21
    0.41
  • Duels won20. percentil · nr. 17 af 21
    37%
  • Ball recoveries95. percentil · nr. 2 af 21
    3.79

Percentil blandt 21 angribere med mindst 900 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Mathias KvistgaardenBrøndby IFvs2920240.760.220.843.6045%1.91
2Adam BuksaFC Midtjyllandvs2417020.630.050.793.6048%1.69
3Patrick MortensenBrøndby IFvs3929820.630.000.542.4444%1.57
4German OnugkhaVejle Boldklubvs2920480.570.040.623.4349%1.27
5FranculinoFC Midtjyllandvs3219690.550.141.143.0233%3.11
6Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
7Jordan LarssonFC København2413800.520.201.702.0243%2.48
8Tonni AdamsenSilkeborg IFvs3326780.500.131.712.8639%2.32
9Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
10Frederik GytkjaerLyngby Boldklubvs3616450.490.110.821.9734%2.46
11Mohamed ElyounoussiFC Københavnvs3627970.480.292.543.5746%4.05
12Lirim QamiliSønderjyske Fodbold2921570.460.211.132.3440%3.17
13Mads AggerSønderjyske Fodbold2615990.450.171.692.2042%2.08
14Mohamed TouréRanders FCvs2814120.450.191.152.3638%2.68
15Younes BakizSilkeborg IF3020270.440.311.152.8049%2.53
16Callum McCowattAGF3418730.430.241.493.0840%4.08
17Norman CampbellRanders FC2814870.420.061.212.1840%3.99
18Yuito SuzukiBrøndby IF3226110.410.211.932.4137%3.79
19Isak JensenViborg FF2719640.410.091.512.4345%3.62
20Charly NouckViborg FF3613250.410.201.703.1938%3.67
21Birger MelingFC København189530.380.091.130.6663%3.97
22Viktor ClaessonFC Københavnvs2814570.370.251.792.2938%3.03
23M. OpokuLyngby Boldklub219820.370.000.823.1243%2.66
24Mileta RajovićFC Midtjyllandvs2812420.360.221.162.9742%2.10
25Elies MahmoudRanders FC2312460.360.071.301.9551%6.57

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.