FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Robin Østrøm

Silkeborg IF · Centre Back

30
Kampe
2089
Minutter
0
Mål
2
Assists
6.81
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Mohammed FuseiniRanders FC1612330.660.071.094.45
2FranculinoFC Midtjylland3117410.620.161.033.00
3Diogo GonçalvesFC København2212480.580.141.303.32
4German OnugkhaVejle Boldklub3124050.560.070.642.66
5Orri ÓskarssonFC København2716250.550.221.112.94
6Roony BardghjiFC København2311760.540.002.072.53
7Yuito SuzukiBrøndby IF2615220.530.411.242.31
8Alexander LindNordsjælland3622100.530.161.142.08
9Mohamed ElyounoussiFC København3930210.510.211.582.98
10Andri GudjohnsenLyngby Boldklub2823490.500.040.963.03
11Darío OsorioFC Midtjylland2816910.480.211.382.93
12Mathias KvistgaardenBrøndby IF2415620.460.290.752.42
13Stefán Teitur ThórdarsonSilkeborg IF2817610.460.050.872.56
14Nicolai VallysBrøndby IF3127060.430.271.301.80
15Marcus IngvartsenNordsjælland2819030.430.140.992.65
16Ohi OmoijuanfoBrøndby IF3121310.420.040.842.11
17Tobias ThomsenHvidovre3017060.420.110.792.90
18Patrick MortensenBrøndby IF3930020.420.120.782.25
19Andreas SchjelderupNordsjælland2619830.410.271.823.22
20Søren TengstedtSilkeborg IF179010.400.000.703.30
21Gue-sung ChoFC Midtjylland3929720.390.151.152.33
22Louicius DeedsonOdense BK2718390.390.050.692.79
23Isak JensenViborg FF2516910.370.111.122.50
24Callum McCowattAGF4120670.350.131.182.39
25Ola BrynhildsenFC Midtjylland2412950.350.000.691.81

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2023/24 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.