FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Isak Jensen

Viborg FF · Left Wing

27
Kampe
1964
Minutter
9
Mål
2
Assists
7.20
Rating
Mål0.41 · 87. percentil · nr. 8 af 54Assists0.09 · 28. percentil · nr. 39 af 54Shots2.43 · 68. percentil · nr. 18 af 54Key passes1.51 · 66. percentil · nr. 19 af 54Big chances created0.23 · 38. percentil · nr. 34 af 54Accurate crosses1.28 · 85. percentil · nr. 9 af 54Passes in final third2.34 · 38. percentil · nr. 34 af 54Successful dribbles2.29 · 83. percentil · nr. 10 af 54Duels won45% · 62. percentil · nr. 21 af 54Ball recoveries3.62 · 47. percentil · nr. 29 af 54MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Isak Jensen
  • Mål87. percentil · nr. 8 af 54
    0.41
  • Assists28. percentil · nr. 39 af 54
    0.09
  • Shots68. percentil · nr. 18 af 54
    2.43
  • Key passes66. percentil · nr. 19 af 54
    1.51
  • Big chances created38. percentil · nr. 34 af 54
    0.23
  • Accurate crosses85. percentil · nr. 9 af 54
    1.28
  • Passes in final third38. percentil · nr. 34 af 54
    2.34
  • Successful dribbles83. percentil · nr. 10 af 54
    2.29
  • Duels won62. percentil · nr. 21 af 54
    45%
  • Ball recoveries47. percentil · nr. 29 af 54
    3.62

Percentil blandt 54 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 900 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjylland4930420.830.181.123.1136%2.96
2Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
3Levy NeneNordsjælland4010190.710.261.413.8935%2.03
4Youssoufa MoukokoFC København2412060.670.151.273.8146%3.13
5Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.4948%1.55
6German OnugkhaFC København3020570.570.040.613.4649%1.27
7Yonis NjohViborg FFvs2413110.550.070.892.1340%3.09
8Benjamin NygrenNordsjællandvs3025550.530.071.662.8246%3.35
9Jordan LarssonFC Københavnvs5536030.520.252.052.5042%3.20
10Patrick MortensenAGF6450200.520.000.752.2644%1.47
11Frederik GytkjaerLyngby Boldklub2714420.500.120.871.9333%2.50
12Simen Bolkan NordliRanders FCvs3225240.500.462.752.3540%3.32
13Tonni AdamsenSilkeborg IF6452850.490.191.872.6139%2.21
14Jona NiemiecOdense BK259490.470.190.662.8540%2.18
15Sho FukudaBrøndby IFvs239690.460.091.112.3247%3.72
16Ola SolbakkenNordsjællandvs1711710.460.081.382.3840%0.69
17Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
18Mikkel DuelundVejle Boldklub3416160.450.060.842.9049%3.90
19Lirim QamiliSønderjyske Fodboldvs5133230.430.161.002.5540%3.44
20Sofus JohannesenFredericia2312750.420.140.992.8950%4.59
21Yuito SuzukiBrøndby IF3226110.410.211.932.4137%3.79
22Isak JensenViborg FF2719640.410.091.512.4345%3.62
23Valdemar ByskovFC Midtjylland5020160.400.222.142.3748%6.74
24Callum McCowattSilkeborg IFvs5738090.400.191.353.0249%4.09
25Oscar BuchFredericiavs2213580.400.070.862.1942%5.04

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2025/26, lagt sammen til én linje pr. spiller.