FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Jonatan Lindekilde

Fredericia · Central Midfield

17
Kampe
985
Minutter
5
Mål
2
Assists
6.87
Rating
Mål0.46 · 96. percentil · nr. 3 af 46Assists0.18 · 78. percentil · nr. 11 af 46Key passes0.73 · 33. percentil · nr. 31 af 46Passes in final third2.83 · 4. percentil · nr. 44 af 46Pass accuracy78% · 16. percentil · nr. 39 af 46Possession lost12.88 · 24. percentil · nr. 35 af 46Ball recoveries3.65 · 9. percentil · nr. 42 af 46Tackles won0.27 · 0. percentil · nr. 46 af 46Interceptions0.91 · 20. percentil · nr. 37 af 46Duels won43% · 4. percentil · nr. 44 af 46MålAssistsKey passesPasses in final thirdPass accuracyPossession lost ↓Ball recoveriesTackles wonInterceptionsDuels won
Jonatan Lindekilde
  • Mål96. percentil · nr. 3 af 46
    0.46
  • Assists78. percentil · nr. 11 af 46
    0.18
  • Key passes33. percentil · nr. 31 af 46
    0.73
  • Passes in final third4. percentil · nr. 44 af 46
    2.83
  • Pass accuracy16. percentil · nr. 39 af 46
    78%
  • Possession lostlavere er bedre24. percentil · nr. 35 af 46
    12.88
  • Ball recoveries9. percentil · nr. 42 af 46
    3.65
  • Tackles won0. percentil · nr. 46 af 46
    0.27
  • Interceptions20. percentil · nr. 37 af 46
    0.91
  • Duels won4. percentil · nr. 44 af 46
    43%

Percentil blandt 46 centrale midtbanespillere med mindst 900 minutter i sæson 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjylland2113431.140.201.142.8839%2.95
2Youssoufa MoukokoFC København2412060.670.151.273.8146%3.13
3Valdemar ByskovFC Midtjyllandvs2810960.570.252.382.4643%7.47
4Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodbold149520.570.191.321.4244%3.12
5Jordan LarssonFC København3222920.510.312.242.7142%3.61
6Tonni AdamsenSilkeborg IF3126070.480.242.042.3540%2.11
7Jona NiemiecOdense BK259490.470.190.662.8540%2.18
8Sho FukudaBrøndby IF239690.460.091.112.3247%3.72
9Ola SolbakkenNordsjælland1711710.460.081.382.3840%0.69
10Mikkel DuelundVejle Boldklubvs2515640.460.060.812.7048%3.68
11Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
12Viktor ClaessonFC København2912600.430.071.072.5742%2.36
13Sofus JohannesenFredericiavs2212740.420.140.992.9049%4.59
14Alexander LindNordsjælland1813160.410.211.232.6045%1.37
15Tobias BechAGF3227130.400.131.093.1542%3.42
16Oscar BuchFredericia2213580.400.070.862.1942%5.04
17Aral ŞimşirFC Midtjylland3120400.400.663.222.4344%3.57
18Júnior BrumadoFC Midtjylland2111360.400.241.032.6148%4.04
19Fiete ArpOdense BK3022780.400.162.172.2144%4.46
20Callum McCowattSilkeborg IF3225110.390.181.362.8752%4.27
21Noah GanausOdense BK3226090.380.141.102.2138%2.24
22Jacob Brøchner AmbækBrøndby IF2617370.360.000.782.6941%2.07
23Friday EtimFredericia1512410.360.071.602.6845%3.77
24Lirim QamiliSønderjyske Fodbold2512570.360.070.792.7937%3.87
25Patrick MortensenAGF3223070.350.000.942.1845%1.25

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2025/26.