FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Jonatan Lindekilde

Fredericia · Central Midfield

17
Kampe
985
Minutter
5
Mål
2
Assists
6.87
Rating
Mål0.46 · 96. percentil · nr. 3 af 51Assists0.18 · 80. percentil · nr. 11 af 51Key passes0.73 · 30. percentil · nr. 36 af 51Passes in final third2.83 · 2. percentil · nr. 50 af 51Pass accuracy78% · 16. percentil · nr. 43 af 51Possession lost12.88 · 30. percentil · nr. 36 af 51Ball recoveries3.65 · 8. percentil · nr. 47 af 51Tackles won0.27 · 0. percentil · nr. 51 af 51Interceptions0.91 · 28. percentil · nr. 37 af 51Duels won43% · 6. percentil · nr. 48 af 51MålAssistsKey passesPasses in final thirdPass accuracyPossession lost ↓Ball recoveriesTackles wonInterceptionsDuels won
Jonatan Lindekilde
  • Mål96. percentil · nr. 3 af 51
    0.46
  • Assists80. percentil · nr. 11 af 51
    0.18
  • Key passes30. percentil · nr. 36 af 51
    0.73
  • Passes in final third2. percentil · nr. 50 af 51
    2.83
  • Pass accuracy16. percentil · nr. 43 af 51
    78%
  • Possession lostlavere er bedre30. percentil · nr. 36 af 51
    12.88
  • Ball recoveries8. percentil · nr. 47 af 51
    3.65
  • Tackles won0. percentil · nr. 51 af 51
    0.27
  • Interceptions28. percentil · nr. 37 af 51
    0.91
  • Duels won6. percentil · nr. 48 af 51
    43%

Percentil blandt 51 centrale midtbanespillere med mindst 900 minutter i sæsonerne 2025/26 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjylland2516131.000.171.172.6237%3.12
2Janni SerraAGF289310.680.001.552.7150%2.13
3Oliver RossSilkeborg IF2310570.600.171.192.6448%3.75
4Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.4444%3.05
5Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodbold149520.570.191.321.4244%3.12
6Valdemar ByskovFC Midtjyllandvs3212950.560.352.362.5044%7.30
7Jordan LarssonFC København3323610.500.342.212.6342%3.58
8Friday EtimFC Midtjylland2518510.490.191.462.9247%3.74
9Tonni AdamsenSilkeborg IF3126070.480.242.042.3540%2.11
10Alexander LindNordsjælland2617470.460.211.442.5844%1.65
11Mikkel DuelundVejle Boldklubvs2515640.460.060.812.7048%3.68
12Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
13Ola SolbakkenNordsjælland1811840.460.081.372.3639%0.68
14Viktor ClaessonFC København2912600.430.071.072.5742%2.36
15Jona NiemiecOdense BK2710530.430.170.852.8241%2.22
16Jacob Brøchner AmbækBrøndby IF3219430.420.000.742.5942%2.18
17Callum McCowattAGF4130860.410.201.462.8050%4.37
18Mohamed ElyounoussiFC København3830960.410.322.302.9449%3.84
19Oscar BuchFredericia2213580.400.070.862.1942%5.04
20Aral ŞimşirFC Midtjylland3120400.400.663.222.4344%3.57
21Júnior BrumadoFC Midtjylland2111360.400.241.032.6148%4.04
22Fiete ArpOdense BK3827770.390.132.072.3743%4.47
23Viktor DadasonFC København249580.380.091.502.6343%2.82
24Olti HyseniBrøndby IF4121720.370.331.573.1943%4.77
25Patrick MortensenBrøndby IF3925760.350.000.842.3447%1.19

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.